534814-2024 - Competition
Poland – Portable computers – Dostawa laptopów na rzecz sądów powszechnych
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa laptopów na rzecz sądów powszechnych
Description: 1. Przedmiotem postępowania jest ustanowienie Dynamicznego Systemu Zakupów (zwanego dalej DSZ) dla udzielania zamówień na dostawy laptopów (zwanych dalej sprzętem) na rzecz sądów powszechnych, Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury i Centrum Zakupów dla Sądownictwa Instytucja Gospodarki Budżetowej, zwanych łącznie Jednostkami, będącymi nabywcami dostaw w ramach DSZ. Wykaz Jednostek stanowi Załącznik nr 9 do SWZ. Przedmiotem zamówienia w ramach DSZ jest dostawa laptopów wraz z zapewnieniem usług gwarancyjnych tego sprzętu. 2. Przedmiot zamówienia w ramach DSZ został podzielony sześć Kategorii: a) Kategoria 1: Laptop typ 1 - standardowy w szacowanej ilości 535 sztuk w całym okresie obowiązywania DSZ (Kategoria 1 dotyczy jednorazowych zamówień w maksymalnej ilości do 50 sztuk włącznie); b) Kategoria 2: Laptop typ 1 - standardowy w szacowanej Ilości 10 154 sztuk w całym okresie obowiązywania DSZ (Kategoria 2 dotyczy jednorazowych zamówień w ilości powyżej 50 sztuk); c) Kategoria 3: Laptop typ 2 - ponadstandardowy w szacowanej Ilości 173 sztuk w całym okresie obowiązywania DSZ (Kategoria 3 dotyczy jednorazowych zamówień w maksymalnej ilości do 50 sztuk włącznie); d) Kategoria 4: Laptop typ 2 - ponadstandardowy w szacowanej Ilości 3 285 sztuk w całym okresie obowiązywania DSZ (Kategoria 4 dotyczy jednorazowych zamówień w ilości powyżej 50 sztuk); e) Kategoria 5: Laptop typ 2, wersja 1 - ponadstandardowy w szacowanej ilości 682 sztuk w całym okresie obowiązywania DSZ (Kategoria 5 dotyczy jednorazowych zamówień w maksymalnej ilości do 50 sztuk włącznie); f) Kategoria 6: Laptop typ 2, wersja 1 - ponadstandardowy w szacowanej Ilości 1 025 sztuk w całym okresie obowiązywania DSZ (Kategoria 6 dotyczy jednorazowych zamówień w ilości powyżej 50 sztuk); 3. Zamawiający dopuszcza możliwości składania wniosków o dopuszczenie do udziału w DSZ na jedną, kilka lub wszystkie Kategorie. 4. Opis minimalnych parametrów sprzętów objętych DSZ w ramach danej Kategorii oraz minimalny wymagany okres gwarancji dla sprzętów, określony został w Załączniku nr 2 do SWZ – Opisie przedmiotu zamówienia. 5. Celem ustanowienia DSZ jest kwalifikacja podmiotowa Wykonawców, zdolnych do wykonania przedmiotowego zamówienia w okresie obowiązywania DSZ w oparciu o ustalone w Rozdziale VII SWZ warunki udziału w tym postępowaniu. 6. DSZ obowiązywać będzie przez okres 36 miesięcy od dnia jego ustanowienia tj. pierwszej kwalifikacji podmiotowej Wykonawców, którzy złożyli wnioski o dopuszczenie do udziału w DSZ w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu lub do wyczerpania maksymalnej szacowanej ilości sprzętu, w zależności od tego, które ze zdarzeń nastąpi wcześniej. 7. Procedury udzielenia zamówień realizacyjnych w ramach ustanowionego DSZ we wszystkich Kategoriach mogą prowadzić na swoją rzecz wszystkie Jednostki wskazane w Wykazie (sądy powszechne, Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury i Centrum Zakupów dla Sądownictwa Instytucja Gospodarki Budżetowej). Ponadto Sądy Apelacyjne mogą prowadzić procedury udzielenia zamówień realizacyjnych w ramach ustanowionego DSZ we wszystkich Kategoriach na rzecz podległych sądów powszechnych, wskazując jako lokalizacje dostaw lokalizacje poszczególnych sądów lub własną lokalizację dostaw. 8. Przewidywane terminy wszczęcia procedur udzielenia zamówień realizacyjnych w okresie obowiązywania DSZ: Zamawiający przewiduje, że: a) zagregowane procedury udzielenia zamówień realizacyjnych o charakterze centralnym, będą prowadzone przez Zamawiającego raz na pół roku, w zależności od realnych potrzeb zgłaszanych przez Jednostki, w szczególności w Kategorii 2, 4 i 6; b) pozostałe procedury udzielenia zamówień realizacyjnych będą prowadzone samodzielnie przez Jednostki - sukcesywnie, w zależności od realnych potrzeb Jednostek, w szczególności w Kategorii 1, 3 i 5. 9. Realizacja dostaw sprzętu objętego DSZ w poszczególnych Kategoriach odbywać się będzie po przeprowadzeniu, za pośrednictwem Systemu, o którym mowa w Rozdziale XII pkt 3 SWZ, procedur udzielenia zamówień realizacyjnych w ramach DSZ, wszczynanych Zaproszeniem do składania ofert skierowanym do wszystkich zakwalifikowanych uczestników DSZ w danej Kategorii. 10. Wykaz Jednostek, na rzecz których prowadzone jest postępowanie oraz uprawnionych do prowadzenia procedur udzielenia zamówień realizacyjnych we wszystkich Kategoriach i udzielania zamówień realizacyjnych zawiera Załącznik nr 9 do SWZ. 11. Pierwszy termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w DSZ w poszczególnych kategoriach, wskazany w SWZ wyznaczono na dzień 17.09.2024r. do godziny 11:00. Po przekazaniu Zaproszenia do składania ofert dotyczących pierwszego zamówienia objętego DSZ, kolejnych terminów na składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w DSZ nie wyznacza się. Wykonawca nieobjęty DSZ w danej kategorii może złożyć wniosek w dowolnym czasie obowiązywania DSZ. 12. Kryteria oceny ofert zostały określone w Rozdziale XIV SWZ, przy czym waga wskazanych kryteriów z ramach parametrów technicznych w poszczególnych Kategoriach zostanie sprecyzowana na etapie Zaproszeń do składania ofert w procedurach udzielania zamówień realizacyjnych objętych DSZ 13. Zamawiający informuje, iż na etapie poprzedzającym przygotowanie postępowania, przeprowadził drogą korespondencyjną wstępne konsultacje rynkowe z zainteresowanymi przedstawicielami Producentów, na podstawie art. 84 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 z późn. zm.).
Internal identifier: WZP-421-41/2024
Type of procedure: Restricted
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30213100 Portable computers
Additional classification (cpv): 48000000 Software package and information systems, 30230000 Computer-related equipment, 30237200 Computer accessories
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Dostawa laptopów na rzecz sądów powszechnych (kategoria 1)
Description: 1. Przedmiotem zamówienia w ramach DSZ jest dostawa laptopów typ 1 - standardowych w szacowanej Ilości 535 sztuk w całym okresie obowiązywania DSZ. 2. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. 3. Wykaz Jednostek, na rzecz których prowadzone jest postępowanie i które mogą prowadzić procedury realizacyjne w celu nabycia dostaw, zawiera Załącznik nr 9 do SWZ.
Internal identifier: WZP-421-41/2024 (kategoria 1)
Options:
Description of the options: W zakresie przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przewiduje prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 Pzp
Lot: LOT-0002
Title: Dostawa laptopów na rzecz sądów powszechnych (kategoria 2)
Description: 1. Przedmiotem zamówienia w ramach DSZ jest dostawa laptopów typ 1 - standardowych w szacowanej Ilości 10 154 sztuk w całym okresie obowiązywania DSZ 2. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. 3. Wykaz Jednostek, na rzecz których prowadzone jest postępowanie i które mogą prowadzić procedury realizacyjne w celu nabycia dostaw, zawiera Załącznik nr 9 do SWZ.
Internal identifier: WZP-421-41/2024 (kategoria 2)
Lot: LOT-0003
Title: Dostawa laptopów na rzecz sądów powszechnych (kategoria 3)
Description: 1. Przedmiotem zamówienia w ramach DSZ jest dostawa laptopów typ 2 - ponadstandardowych w szacowanej Ilości 173 sztuk w całym okresie obowiązywania DSZ 2. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. 3. Wykaz Jednostek, na rzecz których prowadzone jest postępowanie i które mogą prowadzić procedury realizacyjne w celu nabycia dostaw, zawiera Załącznik nr 9 do SWZ.
Internal identifier: WZP-421-41/2024 (kategoria 3)
Lot: LOT-0004
Title: Dostawa laptopów na rzecz sądów powszechnych (kategoria 4)
Description: 1. Przedmiotem zamówienia w ramach DSZ jest dostawa laptopów typ 2 - ponadstandardowych w szacowanej Ilości 3 285 sztuk w całym okresie obowiązywania DSZ 2. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. 3. Wykaz Jednostek, na rzecz których prowadzone jest postępowanie i które mogą prowadzić procedury realizacyjne w celu nabycia dostaw, zawiera Załącznik nr 9 do SWZ.
Internal identifier: WZP-421-41/2024 (kategoria 4)
Lot: LOT-0005
Title: Dostawa laptopów na rzecz sądów powszechnych (kategoria 5)
Description: 1. Przedmiotem zamówienia w ramach DSZ jest dostawa laptopów typ 2, wersja 1 - ponadstandardowych w szacowanej Ilości 682 sztuk w całym okresie obowiązywania DSZ 2. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. 3. Wykaz Jednostek, na rzecz których prowadzone jest postępowanie i które mogą prowadzić procedury realizacyjne w celu nabycia dostaw, zawiera Załącznik nr 9 do SWZ.
Internal identifier: WZP-421-41/2024 (kategoria 5)
Lot: LOT-0006
Title: Dostawa laptopów na rzecz sądów powszechnych (kategoria 6)
Description: 1. Przedmiotem zamówienia w ramach DSZ jest dostawa laptopów typ 2, wersja 1 - ponadstandardowych w szacowanej Ilości 1 025 sztuk w całym okresie obowiązywania DSZ 2. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. 3. Wykaz Jednostek, na rzecz których prowadzone jest postępowanie i które mogą prowadzić procedury realizacyjne w celu nabycia dostaw, zawiera Załącznik nr 9 do SWZ.
Internal identifier: WZP-421-41/2024 (kategoria 6)