534863-2019 - ResultRomania-Bucharest: Laboratory reagents
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Furnizare reactivi şi consumabile de laborator
Reference number: 4943871.2018.04.01
II.1.2.
Main CPV code
33696500 Laboratory reagents
II.1.4.
Short description
Încheierea unui acord-cadru de furnizare pe o perioada de 48 luni.
Valoarea estimată fara TVA a acordurilor-cadru: între 61 166 754,42 RON-91 415 511,68 RON.
Lot – valoarea maxima estimată lot – valoare garanție de participare.
— Lot 1 – 2 322 572,64 RON – 3 879,06 RON,
— Lot 2 – 8 141 025,60 RON – 13 568,38 RON,
— Lot 3 – 3 169 789,44 RON – 5 285,94 RON,
— Lot 4 – 2 292 944,00 RON – 3 826,72 RON,
— Lot 5 – 58 952 004,00 RON – 98 253,34 RON,
— Lot 6 – 232 848,00 RON – 388,08 RON,
— Lot 7 – 16 304 328,00 RON – 27 173,88 RON.
Conform art. 161 din Legea 98/2016 termenul pentru raspuns la clarificari este in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Reactivi imunologie compatibili analizor Pathfast
Lot No: 5
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Conform caietului de sarcini atasat.
Reactivi de laborator compatibili cu analizorul de biochimie Labgeo PT10
Lot No: 7
Reactivi compatibili analizoare automate de coagulare ACL 3000, ACL 7000, ACL ELYTE
Lot No: 2
Stripuri pentru analiza urinii
Lot No: 6
Reactivi compatibili analizor Ionograme ILYTE
Lot No: 3
Reactivi compatibili cu analizor automat de hematologie Unicel DXH 600
Lot No: 1
Reactivi hematologie compatibili cu analizoare hematologie AcT5Diff
Lot No: 4