535118-2023 - ResultRomania-Botoșani: Syringes
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
MATERIALE SANITARE
Reference number: 4557951/2020/20.04.02
II.1.2.
Main CPV code
33141310 Syringes
II.1.4.
Short description
Acord cadru de furnizare materiale sanitare. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare conform art.161 din Legea nr.98/2016 cel tarziu cu 5 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor; Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 10.
Cantitatti minime si maxime: conform caiet de sarcini (12 pachete minim, 48 pachete maxim)
1 PACHET SERINGI UNICA FOLOSINTA
2 PACHET PERFUZIE / TRANSFUZIE
3 PACHET CATETERE VENOASE PERIFERICE - BRANULE
4 PACHET ACE MEDICALE
5 PACHET MINI-SPIKE
6 PACHET VACUTAINERE
7 PACHET FIRE DE SUTURA
8 ALCOOL SANITAR
9 PACHET FILME RADIOLOGICE
10 PACHET FESI TIFON
11 ECHIPAMENTE DE PROTECTIE BLOC OPERATOR – INTERVENTII CU RISC
12 PACHET INJECTOR CT / RMN
13 VATA MEDICINALA
14 PACHET ROMPLAST
15 PACHET IMOBILIZARE PACIENT
16 PACHET PUNGI URINA
17 PACHET MATERIALE OSTEOSINTEZA SPECIFIC CHIRURGIE MAXILO-FACIALA
18 PACHET MANUSI CHIRURGICALE
19 PACHET MANUSI EXAMINARE
20 PACHET MATERIALE SANITARE HEMOFILTRARE
21 PACHET MASTI VENTILATIE ATI
22 PACHET MATERIALE SANITARE ADMINISTRARE VENOASA SPECIFIC ATI
23 PANSAMETE HIDROACTIVE- INGRIJIRE PLAGI
24 PACHET COMPRESE MEDICALE
25 PACHET FESI ELASTICE PENTRU PANSARE/FIXARE
26 PACHET SETURI DE OPERATIE
27 PACHET SONDE MEDICALE
28 SISTEME PROTEZARE DEFECTE CHIRURGICALE
29 PACHET PLASE CHIRURGICALE
30 PACHET MATERIALE CU SPECIFIC UROLOGIC
31 PACHET HALATE CHIRURGICALE BLOC OPERATOR
32 PROTEZA TOTALA DE GENUNCHI CU RAZA UNICA
33 PROTEZA TOTALA DE GENUNCHI
34 PROTEZA PARTIALA DE UMAR POST-TRAUMATIC
35 PROTEZA UMAR CIMENTATA
36 PACHET BROSE KIRSCHNER
37 PACHET SAIBE OSTEOSINTEZA
38 PACHET TIJE KUNTSCHER
39 PACHET PLACI OSTEOSINTEZA
40 PACHET SCOABE OSTEOSINTEZA
41 PACHET SURUBURI OSTEOZINTEZA 1.5 - 3.5 MM
42 PACHET SURUBURI OSTEOZINTEZA 3.5 - 6.5 MM
43 PACHET TIJE ELASTICE OSTEOSINTEZA
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
ALCOOL SANITAR
Lot No: 8
II.2.2.
Additional CPV code(s)
24322500 Alcohol
II.2.4.
Description of the procurement
Conform cerintelor Caietului de sarcini.
PACHET IMOBILIZARE PACIENT
Lot No: 15
33141113 Bandages
PROTEZA PARTIALA DE UMAR POST-TRAUMATIC
Lot No: 34
33183300 Osteosynthesis devices
PACHET HALATE CHIRURGICALE BLOC OPERATOR
Lot No: 31
33198000 Hospital paper articles
PACHET FESI ELASTICE PENTRU PANSARE/FIXARE
Lot No: 25
33141110 Dressings
PACHET BROSE KIRSCHNER
Lot No: 36
PACHET MATERIALE CU SPECIFIC UROLOGIC
Lot No: 30
33181500 Renal consumables
PANSAMETE HIDROACTIVE- INGRIJIRE PLAGI
Lot No: 23
33141119 Compresses
PACHET PLASE CHIRURGICALE
Lot No: 29
33184100 Surgical implants
PACHET FILME RADIOLOGICE
Lot No: 9
32354110 X-ray film
PACHET SAIBE OSTEOSINTEZA
Lot No: 37
ECHIPAMENTE DE PROTECTIE BLOC OPERATOR – INTERVENTII CU RISC
Lot No: 11
33140000 Medical consumables
PACHET MATERIALE OSTEOSINTEZA SPECIFIC CHIRURGIE MAXILO-FACIALA
Lot No: 17
PACHET VACUTAINERE
Lot No: 6
33141300 Venepuncture, blood sampling devices
PACHET ROMPLAST
Lot No: 14
33141111 Adhesive dressings
PACHET MASTI VENTILATIE ATI
Lot No: 21
33171110 Anaesthesia mask
PACHET SETURI DE OPERATIE
Lot No: 26
PROTEZA TOTALA DE GENUNCHI CU RAZA UNICA
Lot No: 32
PROTEZA UMAR CIMENTATA
Lot No: 35
PACHET ACE MEDICALE
Lot No: 4
33141320 Medical needles
PACHET CATETERE VENOASE PERIFERICE - BRANULE
Lot No: 3
33141200 Catheters
PROTEZA TOTALA DE GENUNCHI
Lot No: 33
PACHET PLACI OSTEOSINTEZA
Lot No: 39
PACHET TIJE KUNTSCHER
Lot No: 38
PACHET MATERIALE SANITARE HEMOFILTRARE
Lot No: 20
33181520 Renal dialysis consumables
PACHET MATERIALE SANITARE ADMINISTRARE VENOASA SPECIFIC ATI
Lot No: 22
33194100 Devices and instruments for infusion
VATA MEDICINALA
Lot No: 13
33141115 Medical wadding
PACHET SCOABE OSTEOSINTEZA
Lot No: 40
PACHET PUNGI URINA
Lot No: 16
33141615 Bags for urine
PACHET SONDE MEDICALE
Lot No: 27
33141641 Probes
PACHET COMPRESE MEDICALE
Lot No: 24
SISTEME PROTEZARE DEFECTE CHIRURGICALE
Lot No: 28
PACHET TIJE ELASTICE OSTEOSINTEZA
Lot No: 43
PACHET MANUSI CHIRURGICALE
Lot No: 18
33141420 Surgical gloves
PACHET MINI-SPIKE
Lot No: 5
PACHET FESI TIFON
Lot No: 10
PACHET INJECTOR CT / RMN
Lot No: 12
PACHET SURUBURI OSTEOZINTEZA 1.5 - 3.5 MM
Lot No: 41
PACHET SURUBURI OSTEOZINTEZA 3.5 - 6.5 MM
Lot No: 42
PACHET FIRE DE SUTURA
Lot No: 7
33141121 Surgical sutures
PACHET MANUSI EXAMINARE
Lot No: 19
PACHET PERFUZIE / TRANSFUZIE
Lot No: 2
PACHET SERINGI UNICA FOLOSINTA
Lot No: 1