536447-2021 - ResultRomania-Suceava: Nuclear, biological, chemical and radiological protection equipment
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Furnizare echipamente de protecție împotriva contractării virusului SARS COV-2
Reference number: 7409380_2020_PAAPD1151043
II.1.2.
Main CPV code
35113200 Nuclear, biological, chemical and radiological protection equipment
II.1.4.
Short description
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor:18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a -11-a zi inainte de data limita de depunerere a ofertelor.
Autoritatea contractantă doreste sa achizitioneze Echipamente de protecție împotriva contractării virusului SARS COV-2, grupate pe 4 loturi, conform specificatiilor tehnice din Caietului de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale contractelor subsecvente si ale acordului cadru, pentru fiecare lot in parte, au fost mentionate in Caietul de sarcini, la pag. 4. Valorile estimate ale celui mai mic și a celui mai mare contract subsecvent, respectiv acord cadru, pentru fiecare lot in parte, au fost mentionate in Caietul de sarcini la pag. 10.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Combinezon categoria III si botoșei/protecție încălțăminte tip cizmă
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Pentru acest lot se vor oferta 2 produse, respectiv:
- Combinezon categoria III
- botoșei/protecție încălțăminte tip cizmă
Cantitatile minime si maxime ale contractelor subsecvente si ale acordului cadru au fost mentionate in Caietul de sarcini, la pag. 4. Valorile estimate ale celui mai mic și a celui mai mare contract subsecvent, respectiv acord cadru, au fost mentionate in Caietul de sarcini la pag. 10.
Mănuși de examinare high risk si mănuși de examinare
Lot No: 4
18424300 Disposable gloves
-mănuși de examinare high risk
- mănuși de examinare
Ochelari de protecție
Lot No: 2
Pentru acest lot se vor oferta: ochelari de protecție
Mască FFP2, mască FFP3 si mască chirurgicală cu 3 pliuri și elastic
Lot No: 3
Pentru acest lot se vor oferta 3 produse, respectiv:
- mască FFP2
- mască FFP3
- mască chirurgicală cu 3 pliuri și elastic