536856-2021 - ResultRomania-București: Electric buses
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziționarea de 51 autobuze electrice de cca. 12m destinate transportului public urban de călători în relief de şes
Reference number: 26369185/36/2018/BS
II.1.2.
Main CPV code
34144910 Electric buses
II.1.4.
Short description
51 autobuze electrice de cca. 12m destinate transportului public urban de călători în relief de şes
15 de staţii de încărcare rapidă
51 de staţii de încărcare lentă
Lotul nr.1 :Municipiul Alba Iulia
- 13 autobuze electrice de cca. 12 m destinate transportului public urban de călători în relief de şes
- 4 staţii de încărcare rapidă
- 13 staţii de încărcare lentă
Lotul nr.2 :Municipiul Buzău
- 9 autobuze electrice de cca. 12 m destinate transportului public urban de călători în relief de şes
- 3 staţii de încărcare rapidă
- 9 staţii de încărcare lentă
Lotul nr.3 : Municipiul Constanţa
- 20 autobuze electrice de cca. 12 m destinate transportului public urban de călători în relief de şes
- 5 staţii de încărcare rapidă
- 20 staţii de încărcare lentă
Lotul nr.4 : Municipiul Ploieşti
9 staţii de încărcare lentă
Termenul limita pana la care se pot solicita clarificari la documentatia de atribuire: cu 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor . In conformitate cu prevederile art.161 din legea 98/2016, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire in a 11 a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare.
Prezenta procedură de achiziție este inițiată sub incidența clauzei suspensive în sensul că încheierea/semnarea contractelor de furnizare se va realiza sub rezerva semnării contractului de finanțare respectiv, alocarea/obținerea fondurilor necesare.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Municipiul Constanţa
Lot No: 3
II.2.2.
Additional CPV code(s)
34144910 Electric buses, 31681500 Rechargers
II.2.4.
Description of the procurement
Municipiul Ploieşti
Lot No: 4
Municipiul Alba Iulia
Lot No: 1
Municipiul Buzău
Lot No: 2
9 autobuze electrice de cca. 12 m destinate transportului public urban de călători în relief de şes