537377-2023 - ResultRomania-Baia Mare: Building construction work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Proiectare și execuție pentru obiectivul „REABILITAREA PALATULUI ADMINISTRATIV”
Reference number: 3627315_2023_PAAPD1386553
II.1.2.
Main CPV code
45210000 Building construction work
II.1.4.
Short description
Contractul de achiziție publică are ca obiect prestarea de servicii de proiectare și execuția de lucrări pentru obiectivul „REABILITAREA PALATULUI ADMINISTRATIV”.
Principalele etape ale contractului sunt:
 Proiectul tehnic de execuție (PT+CS+DDE);
 D.T.A.C-ul va fi întocmit în baza HG 907/2016 privind etapele de elaborare și conținutul-cadru al documentațiilor tehnico-economice aferente obiectivelor/proiectelor de investiții finanțate din fonduri publice și este o parte din documentația Proiectului tehnic;
 Obținerea Autorizatiei de construire;
 Verificarea tehnică de specialitate a proiectului tehnic DTAC + PT + DDE;
 Execuția lucrărilor autorizate;
 Asistență tehnică pe perioada de execuție a lucrărilor (inclusiv fazele determinante și eventuale modificări ale proiectului);
 Întocmire raport la terminarea execuției lucrărilor permanente;
 Întocmire Program de urmărire a comportării lucrării în timp;
 Întocmire Carte Tehnică a Construcției;
 Întocmire Proiect „as-built” pentru obiectivul de investiții.
 Certificat energetic.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări sau informații suplimentare în a 8-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor, în măsura în care aceste solicitări vor fi adresate în termenul prevăzut la secțiunea I din Fișa de Date, respectiv 14 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
71220000 Architectural design services, 71356200 Technical assistance services
II.2.4.
Description of the procurement
Obiectul contractului de achiziție publică constă în prestarea de servicii de proiectare și execuția de lucrări pentru realizarea obiectivul „REABILITAREA PALATULUI ADMINISTRATIV”.Contractul cuprinde următoarele :
Proiectul tehnic de execuție (PT+CS+DDE);
D.T.A.C-ul va fi întocmit în baza HG 907/2016 privind etapele de elaborare și conținutul-cadru al documentațiilor tehnico-economice aferente obiectivelor/proiectelor de investiții finanțate din fonduri publice și este o parte din documentația Proiectului tehnic;
Obținerea Autorizatiei de construire;
Verificarea tehnică de specialitate a proiectului tehnic DTAC + PT + DDE;
Execuția lucrărilor autorizate;
Asistență tehnică pe perioada de execuție a lucrărilor (inclusiv fazele determinante și eventuale modificări ale proiectului);
Întocmire raport la terminarea execuției lucrărilor permanente;
Întocmire Program de urmărire a comportării lucrării în timp;
Întocmire Carte Tehnică a Construcției;
Întocmire Proiect „as-built” pentru obiectivul de investiții.
Certificat energetic.