539395-2019 - ResultRomania-Iași: Tramway passenger coaches
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziția de 16 tramvaie de cca. 26 m destinate transportului public de călători
Reference number: 1
II.1.2.
Main CPV code
34622100 Tramway passenger coaches
II.1.4.
Short description
Municipiul Iasi implementează 3 proiecte de reabilitare a infrastructurii de tramvai, finanțate din fonduri nerambursabile europene prin Programul Operațional Regional 2014-2020, Axa prioritară 4 – sprijinirea dezvoltării urbane durabile, obiectivul specific – 4.1) Reducerea emisiilor de carbon în municipiile reședință de județ prin investiții bazate pe planurile de mobilitate urbană durabilă. Proiectele cuprind „Activitatea de achiziționare material rulant”, tramvaie, în scopul atingerii obiectivului general al proiectelor, reprezentat de reducerea emisiilor de carbon dupa cum urmeaza:
1) „Reabilitarea infrastructurii de tramvai în municipiul Iasi” – reorganizarea circulației pe Bulevardul Tudor Vladimirescu” – cod SMIS: 123700, 7 tramvaie;
2) „Reabilitarea infrastructurii de tramvai în municipiul Iasi” – cod SMIS: 123696, 5 tramvaie;
3) „Reabilitarea infrastructurii de tramvai Iași-Dancu” – cod SMIS: 127025, 4 tramvaie.
Achiziț […] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lot 2. Achiziționarea de 5 tramvaie de cca. 26 m destinate transportului public de călători aferente proiectului „Reabilitarea infrastructurii de tramvai în municipiul Iași”, cod SMIS 123696
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Achiziționarea de material rulant vizează exclusiv reînnoirea materialului rulant pe tronsoanele reabilitate, actualmente în operare, iar în urma analizei nevoilor pentru rutele incluse în proiecte a rezultat un necesar de vehicule de 16 tramvaie de cca 26 m.
Lot 1. Achiziționarea de 7 tramvaie de cca. 26 m destinate transportului public de călători aferente proiectului „Reabilitarea infrastructurii de tramvai în municipi […] detalii pe www.e-licitatie.ro
Lot No: 1
Lot 3. Achiziționarea de 4 tramvaie de cca. 26 m destinate transportului public de călători, aferente proiectului „Reabilitarea infrastructurii de tramvai în municipiul Iași-Dancu”, cod SMIS 127025
Lot No: 3