539802-2021 - ResultRomania-București: Diesel fuel (EN 590)
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Carburanti: Motorina Euro 5 si Benzina fara plumb
Reference number: 1589886 /2021 /AA002 01
II.1.2.
Main CPV code
09134220 Diesel fuel (EN 590)
II.1.4.
Short description
Furnizare de Carburanti - Motorina EURO 5 Diesel, pentru vehiculele din parcul circulant STB SA.
Furnizare benzina fara plumb pe baza de card.
Furnizarea motorinei se va efectua prin sistemul de monitorizare si alimentare cu carburanti al promitentului-achizitor, prin statiile de carburanti fixe si mobile din cele 10 locatii precizate in anexa nr. 2 la Acordul-cadru, si deasemenea pe baza de card prin statiile de carburant ale furnizorului, sau ale partenerilor situate pe teritoriul Romaniei.
Furnizarea benzinei fara plumb se va efectua prin statiile de carburant ale furnizorului, sau ale partenerilor situate pe teritoriul Romaniei.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile. Termenul-limita in care autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare va fi cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul limita stabilit.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
A. Motorina EURO 5 si motorina EURO 5 pe baza de card: minim 135.751.700 litri, maxim 136.488.090 litri si B. Benzina fara plumb pe baza de card: minim 69.200 litri, maxim 70.600 litri.
Motorina EURO 5 pe baza de card se va livra pentru cca 21 carduri, numarul de carduri este orientativ. Cantitatea estimativa lunara nu va depasi 2280 litri.
Benzina fara plumb pe baza de card se va livra pentru cca 37 carduri, numarul de carduri este orientativ
Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea maxima de produse.