540652-2022 - ResultRomania-Arad: Oxygen
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achizitionare oxigen medical si alte gaze medicale
Reference number: 3519879_2021_PAAPD1309745
II.1.2.
Main CPV code
24111900 Oxygen
II.1.4.
Short description
Obiectul achizitiei/procedurii: Achizitionare oxigen medical si alte gaze medicale
Potrivit Caietului de sarcini elaborat se are in vedere prin derularea prezentei proceduri achizitia de oxigen medical si alte gaze medicale, achizitie care include si transportul si chiriile aferente recipientelor necesare livrarii produselor in conditiile si cantitatile precizate in Caietul de sarcini si in documentatia de atribuire.
Furnizarea produselor se va realiza cu respectarea condiților și cerintelor cuprinse în Caietul de sarcini, furnizarea de oxigen concentratie activa minim 99,5% in urmatoarele variante cat si furnizarea de bioxid de carbon dupa cum urmeaza:
Oxigen lichid in stocator de 5.000 Nmc
Oxigen gaz comprimat in tuburi de 10 Nmc (50 L)
Oxigen lichid in LPT de 500 Nmc
Oxigen gaz comprimat in tuburi de 0,4 Nmc (2 L)
Oxigen gaz comprimat in tuburi de 1 Nmc (5 L)
Oxigen gaz comprimat in tuburi de 2 Nmc (10 L)
Bioxid de carbon in tuburi de 37,5 kg
Bioxid de carbon in tuburi de 15 kg
Biogon C (dioxid de carbon) 37,5 kg
Biogon C (dioxid de carbon) 15 kg
Acetilena in tuburi de 6 kg
Oxigenul medicinal, in formele mai jos, precizate, bioxidul de carbon, biogon(dioxod de carbon) si acetilena.
Produsele mai sus aratate vor fi asigurate pentru urmatoarele sectii/locatii ale Spitalului Clinic Judetean de Urgenta Arad:
1. Sectiile din sediul central al spitalului (strada Andrenyi Karoly nr. 2 – 4) – regim permanent de functionare
- oxigen lichid in stocator de 5.000 Nmc
- oxigen gaz comprimat in tuburi de 10 Nmc
- oxigen gaz comprimat in tuburi de 1 Nmc cu reductor
- oxigen gaz comprimat in tuburi de 2 Nmc cu reductor
- bioxid de carbon in tuburi de 37,5 kg
- bioxid de carbon in tuburi de 15 kg
-biogon C (dioxid de carbon) 37,5 kg
- biogon C (dioxid de carbon) 15 kg
2. Sectiile din Piata Mihai Viteazul – regim permanent de functionare
- oxigen lichid in LPT de 500 Nmc
3. Sectia TBC Str.Stephan Ludwig Root
- oxigen gaz comprimat in tuburi de 0,4 Nmc cu reductor
4. Sectia Compartiment Ingrijiri Paleative Ghioroc – regim permanent de functionare
- oxigen Medicinal lichefiat LPT 500 nmc
5. Sectia UPU (strada Andrenyi Karoly nr. 2 – 4) – regim permanent de functionare
- oxigen gaz comprimat in tuburi de 1 Nmc fara reductor
- oxigen gaz comprimat in tuburi de 2 Nmc fara reductor
6. Sectia Clinica Obstetrica-Ginecologie (str Episcopiei nr 5)
7. Sectia ORL-OFTALMO (str.T.Vladimirescu) - regim permanent de functionare
8. Secția Psihiatrie (str. Cicio Pop nr.13) - regim permanent de functionare
9. Atelierul de Intretinere
- acetilena
Exista posibilitatea ca pe parcursul executarii acordului-cadru sa intervina necesitatea de a deservi si alte sectii/locatii caz in care furnizorul va trebui sa asigure indeplinirea obligatiilor ce ii revin potrivit acordului cadru si pentru acestea. Modificarea locatiilor (suplimentarea, reducerea, reorganizarea lor) nu va afecta cantitatile maximale convenite la data semnarii acordului-cadru acesta urmand a se derula pana la epuizarea cantitatilor maximale/valorii maximale a acordului cadru.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de ... detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Tabel nr. 1
- biogon C (dioxid de carbon) 37,5 kg
Exista posibilitatea ca pe parcursul executarii acordului-cadru sa intervina necesitatea de a deservi si alte sectii/locatii caz in care furnizorul va trebui sa asigure indeplinirea obligatiilor ce ii revin potrivit acordului cadru si pentru acestea.
Modificarea locatiilor (suplimentarea, reducerea, reorganizarea lor) nu va afecta cantitatile maximale convenite la data semnarii acordului-cadru acesta urmand a se derula pana la epuizarea cantitatilor maximale/valorii maximale a acordului cadru.
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este 17.135.388 lei, fara TVA si este compusa din valorile estimate pe fiecare categorie de produs mentionate in coloana 8 a Anexei - Centralizatorul de produse.
Cantitatile minime si maxime estimate ale acordului cadru si ale unui contract subsecvent sunt conform coloanelor 6, 7 si 9 ale Anexei nr. 1 - Centralizatorul de produse.