542156-2022 - ResultRomania-București: Cabins
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Cofrete tip post reglare/post reglare masurare echipate si neechipate
Reference number: 13093222/2022/175
II.1.2.
Main CPV code
44211110 Cabins
II.1.4.
Short description
Prezenta procedura are ca obiect achizitionarea de cofrete tip post reglare/post reglare masurare echipate si neechipate prin incheierea unui acord-cadru pentru o perioada de 48 de luni cu un singur operator economic. Detalierea caracteristicilor tehnice aferente se regaseste detaliat la nivelul caietului de sarcini parte a documentelor prezentei achizitii.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 20
Termenul limita exprimat in numar de zile in care Entitatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet la toate solicitarile de clarificari este in a 11 zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Prezenta procedura are ca obiect achizitionarea de cofrete tip post reglare/post reglare masurare echipate si neechipate. Intrucat din motive tehnice legate de numarul de caractere posibil a fi mentionate la nivelul prezentului formular, acestea fiind limitate la nivelul SEAP, cantitatile minime si maxime estimate a fi aferente acordului cadru, respectiv cantitatile minime si maxime estimate a fi aferente unui contract subsecvent se regasesc anexate la prezenta documentatie de atribuire/anunt de participare.
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent ( euro fara TVA ) 14.365.108
Atribuirea contractelor subsecvente se va face in functie de necesitatile entitatii contractante, anticipandu-se incheierea a cel putin 1 contract anual sau ori de cate ori apare necesitatea entitatii contractante.