See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Achiziție MOBILIER în cadrul proiectului ,,DOTAREA CU MOBILIER, MATERIALE DIDACTICE ȘI ECHIPAMENTE DIGITALE A UNITĂȚILOR DE ÎNVĂȚĂMÂNT PREUNIVERSITAR ȘI A UNITĂȚILOR CONEXE DIN MUNICIPIUL FĂLTICENI, JUD. SUCEAVA”
Description: Procedura are ca obiectiv achiziționarea de mobilier școlar în cadrul proiectului ,,DOTAREA CU MOBILIER, MATERIALE DIDACTICE ȘI ECHIPAMENTE DIGITALE A UNITĂȚILOR DE ÎNVĂȚĂMÂNT PREUNIVERSITAR ȘI A UNITĂȚILOR CONEXE DIN MUNICIPIUL FĂLTICENI, JUD. SUCEAVA” Procedura este împărțită pe următoarele loturi: LOT 1 – MOBILIER PENTRU SĂLI DE CLASA/LABORATOARE DE ȘTIINȚA/CABINETE/SALI DE SPORT (I11) LOT 2 – MOBILIER PENTRU DOTAREA SĂLILOR DE CLASA/A LABORATOARELOR ȘCOLARE/CABINETELOR (I11) Specificațiile tehnice se regăsesc în cadrul caietului de sarcini. Planul Național de Redresare și Reziliere, Contract de finanțare 1214DOT ⁄ 2023 Furnizarea produselor se va face la sediul școlilor de pe raza Municipiului Fălticeni, Județul Suceava Notă: *Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificare/informații suplimentare cu 14 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor, in măsura in care solicitările sunt transmise in termenul precizat la cap. I.1. (20 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor)
Internal identifier: 5432522/2024/2
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39160000 School furniture
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 – MOBILIER PENTRU SĂLI DE CLASA/LABORATOARE DE ȘTIINȚA/CABINETE/SALI DE SPORT (I11)
Description: Lot 1 – MOBILIER PENTRU SĂLI DE CLASA/LABORATOARE DE ȘTIINȚA/CABINETE/SALI DE SPORT (I11) În cadrul acestui loc se dorește achiziționarea următoarelor produse: 1 Avizier textil buc. 25 2 Bibliotecă compartimente deschise buc. 27 3 Bibliotecă joasa cu rafturi pentru copii buc. 18 4 Biblioteca mare - Grădiniță buc. 7 5 Bibliotecă/dulap rafturi deschise și uși buc. 20 6 Canapea pentru centrul de citire buc. 7 7 Catedră Profesor cu sertar și spațiu pentru PC buc. 156 8 Cuier buc. 129 9 Dulap depozitare materiale didactice cu tăvițe buc. 43 10 Dulap metalic buc. 348 11 Dulap pentru jucării/materiale buc. 80 12 Dulap rafturi si sertare pentru materiale - Grădiniță buc. 1 13 Flipchart magnetic buc. 30 14 Masă dreptunghiulară (centru scriere-citire) buc. 44 15 Masa pentru laboratorul de informatica buc. 94 16 Masă rotundă citire și artă buc. 9 17 Măsuțe copii grădiniță reglabile buc. 182 18 Mese copii preșcolari - laborator informatică buc. 10 19 Panouri pluta (90*60) buc. 2 20 Perna pentru spalier buc. 0 21 Pernuțe individuale pentru șezut buc. 730 22 Scaun Catedră/Birou buc. 112 23 Scaun Reglabil Elev buc. 243 24 Scaunele copii grădiniță reglabile buc. 454 25 Set ergonomic (masa + scaun) înălțime si spătar reglabil inclusiv lampa led buc. 11 26 Set reglabil bancă + scaun buc. 3335 Specificațiile tehnice se regăsesc în cadrul caietului de sarcini. Planul Național de Redresare și Reziliere, Contract de finanțare 1214DOT ⁄ 2023 Furnizarea produselor se va face la sediul școlilor de pe raza Municipiului Fălticeni, Județul Suceava
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 39112000 Chairs, 39121100 Desks, 39121200 Tables, 39122100 Cupboards, 39122200 Bookcases, 39151300 Modular furniture
Lot: LOT-0002
Title: LOT 2- MOBILIER PENTRU DOTAREA SĂLILOR DE CLASA/A LABORATOARELOR ȘCOLARE/CABINETELOR (I11)
Description: LOT 2 - MOBILIER PENTRU DOTAREA SĂLILOR DE CLASA/A LABORATOARELOR ȘCOLARE/CABINETELOR (I11) În cadrul acestui loc se dorește achiziționarea următoarelor produse: 1 Bancă pentru vestiar cu cuier buc. 12 2 Bănci gimnastica buc. 30 3 Bibliotecă compartimente deschise buc. 11 4 Bibliotecă/dulap rafturi deschise și uși buc. 31 5 Catedră Profesor cu sertar și spațiu pentru PC buc. 14 6 Comodă cu 3 sertare buc. 4 7 Cuier buc. 12 8 Cutii de plastic cu capac, diferite mărimi pentru depozitare buc. 10 9 Dulap depozitare materiale didactice cu tăvițe buc. 4 10 Dulap metalic depozitare buc. 9 11 Dulap securizat din lemn buc. 3 12 Dulap vitrina pentru mulaje, colecții buc. 12 13 Flipchart magnetic buc. 4 14 Fotolii buc. 11 15 Fotoliu cu suprafața ușor de igienizat buc. 1 16 Fotoliu eco (umplut cu polistiren) gonflabil buc. 3 17 Huse pentru Saltele buc. 10 18 Lada de gimnastica, 5 piese buc. 5 19 Masa copii individuala (trapez, dreptunghi, rotunda) buc. 6 20 Masa de laborator pentru elevi buc. 57 21 Masă dreptunghiulară (centru scriere-citire) buc. 13 22 Masa logopedie buc. 2 23 Oglinda logopedica triptica cu suport buc. 2 24 Oglinda mare (78 * 180 cm) buc. 1 25 Panouri pluta (90*60) buc. 5 26 Perna pentru spalier buc. 11 27 Rafturi materiale sportive buc. 6 28 Saltele gimnastica buc. 33 29 Scaun Catedră/Birou buc. 14 30 Scaun laborator reglabil buc. 183 31 Scaun Reglabil Elev buc. 30 32 Scaun Vizitator buc. 10 33 Scaunele copii grădiniță reglabile buc. 10 34 Spalieri gimnastica multifuncțional buc. 24 35 Suport minge pentru panou buc. 12 36 Suport mingi aerobic/terapeutice buc. 3 37 Tabla școlară magnetica buc. 1 38 Vestiar metalic cu 2 uși buc. 1 39 Vestiar metalic cu 6 uși buc. 3 Specificațiile tehnice se regăsesc în cadrul caietului de sarcini. Planul Național de Redresare și Reziliere, Contract de finanțare 1214DOT ⁄ 2023 Furnizarea produselor se va face la sediul școlilor de pe raza Municipiului Fălticeni, Județul Suceava
Internal identifier: 2