See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Sisteme de pungi pentru colectarea sangelui total si pentru realizarea de pool (amestec) unitati trombocitare obtinute, cu echipamentul/le automat/e de procesare a sangelui (2 loturi),
Description: Furnizorul va livra produsele la termenul din contract, in cantitatile solicitate de autoritatea contractanta si avand caracteristicile/specificatiile minime precizate in caietul de sarcini. In temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98/2016, modificata prin OUG 107/2017, operatorii economici interesati de procedura vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 18 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, iar in temeiul art. 161 din Legea 98/2016, modificata prin OUG 107/2017, raspunsul autoritatii contractante va fi transmis in a 11 a zi,inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor
Internal identifier: 4602092 /6/ 2023
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33141613 Blood bags
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Sistem de pungi pentru colectarea sangelui total, compatibil cu echipament automat de procesare a sangelui
Description: Furnizorul va livra produsele la termenul din contractul subsecvent, in cantitatile solicitate de centrul teritorial de transfuzie sanguina si avand caracteristicile/specificatiile minime precizate in caietul de sarcini. Lot 1=Cantitata minima si maxima a acordului cadru cu durata de 36 luni este precizatain caietul de sarcini Cantitatea celui mai mic contract subsecvent si celului mai mare contract subsecvent este precizata in caietul de sarcini Valoarea cel mai mic contract subsecvent =920.928,00 lei fara tva Valoarea celului mai mare contract subsecvent =2.529.372,00 lei fara tva
Lot: LOT-0002
Title: Sistem de pungi pentru realizarea de pool (amestec) unitati trombocite obtinute cu echipamentul automat de procesare a sangelui total
Description: Furnizorul va livra produsele la termenul din contractul subsecvent, in cantitatile solicitate de centrul teritorial de transfuzie sanguina si avand caracteristicile/specificatiile minime precizate in caietul de sarcini. Lot 1=Cantitata minima si maxima a acordului cadru cu durata de 36 luni este precizatain caietul de sarcini Cantitatea celui mai mic contract subsecvent si celului mai mare contract subsecvent este precizata in caietul de sarcini Valoarea cel mai mic contract subsecvent =89.320,00 lei fara tva Valoarea celului mai mare contract subsecvent =269.410,00 lei fara tva