543528-2022 - ResultRomania-București: Flight simulators
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Simulator de zbor - FFS nivel D, de tip Beechcraft King Air C90 GTx
Reference number: 434670_2022_12
II.1.2.
Main CPV code
34741400 Flight simulators
II.1.4.
Short description
Simulatorul de zbor – FFS nivel D, de tip pentru aeronave de tip Beechcraft King Air C90 GTx include urmatoarele:
• Simulator de zbor complet pt aeronava de tip BE90 GTx (aeronava deținută si exploatata de AC),
• sistem aparatură de bord interschimbabilă de tip Rockwell Collins PRO LINE, specific tipului de aeronavă deținut de AC,
• Statia de lucru a instructorului (IOS), accesorii, soft specific;
• livrarea echipame la adresa menționată în secțiune Introducere – amplasament
• instalarea / testarea / punerea in funcțiune pe pozitia indicata de AC;
• garanție si mentenanță pe perioada garanției;
• instruirea personalului AC privind utilizarea echipam si a accesoriilor conexe, precum si toate accesoriile necesare instalarii, punerii in functiune, testarii si utilizării echipamentelor, chiar daca acestea nu au fost solicitate expres de către AC.
• Dreptul AC si capabilitatea modificării modelului matematic de zbor al aeronavei simulate pt echip. de cercetare montate pe aeronava.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement