543607-2019 - ResultRomania-Iași: Roadworks
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Contract de achiziție publică de execuție a lucrărilor în cadrul obiectivului de investiție „Regiunea nord-est – Axa rutieră strategică 1: Iași-Suceava”, cod SMIS […] detalii pe www.e-licitatie.ro
Reference number: 0
II.1.2.
Main CPV code
45233140 Roadworks
II.1.4.
Short description
Contract de achiziție publică de execuție a lucrărilor în cadrul obiectivului de investiție „Regiunea nord-est – Axa rutieră strategică 1: Iași-Suceava”, cod SMIS 110622:
— lotul 1 – modernizarea DJ 282 limita Iași-Rediu-Movileni-Gropnița-DJ 281D în lungime de 29 584 km,
— lotul 2 – modernizarea DJ 281D de la Coarnele Caprei-Focuri-Gropnița și modernizarea DJ 281B Coarnele Caprei-Belcești (DJ 281) în lungime de 22 001 km,
— lotul 3 – modernizarea DJ 281 de la Belcești-Ceplenița-DN 28B și modernizarea DJ 281 de la DN 28B-Scobinți-Lespezi în lungime de 40 610 km.
Valoarea estimată aferenta lotului 1: modernizarea DJ 282 limita Iași-Rediu-Movileni-Gropnița-DJ 281D în lungime de 29 584 km este de 66 188 242,52 RON exclusiv TVA.
Valoarea estimată aferenta lotului 2: modernizarea DJ 281D de la Coarnele Caprei-Focuri-Gropnița și modernizarea DJ 281B Coarnele Caprei-Belcești (DJ 281) în lungime de 22 001 km este de 46 559 122,80 RON […] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Modernizarea DJ 282 limita Iași-Rediu-Movileni-Gropnița-DJ 281D în lungime de 29 584 km
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45233140 Roadworks, 45221100 Construction work for bridges, 45233000 Construction, foundation and surface works for highways, roads
II.2.4.
Description of the procurement
Se vor executa lucrarile aferente lotului 1, respectiv modernizarea DJ 282 limita Iași-Rediu-Movileni-Gropnița-DJ 281D în lungime de 29 584 km.
Valoarea estimată este de 66 188 242,52 RON exclusiv TVA, compusă din:
1) lucrări construcții – 65 092 158,00 RON fără TVA;
2) organizare de șantier – 1 005 843,15 RON fără TVA;
3) cheltuieili conexe organizarii de santier – 90 241,37 RON fără TVA.
Durata contractului va fi de 24 de luni calendaristice de la data emiterii ordinului administrativ de incepere a contractului.
Modernizarea DJ 281D de la Coarnele Caprei-Focuri-Gropnița și modernizarea DJ 281B Coarnele Caprei-Belcești (DJ 281) în lungime de 22 001 km
Lot No: 2
Se vor executa lucrarile aferente lotului 2, respectiv modernizarea DJ 281D de la Coarnele Caprei-Focuri-Gropnița și modernizarea DJ 281B Coarnele Caprei-Belcești (DJ 281) în lungime de 22 001 km.
Valoarea estimată este de 46 559 122,80 RON exclusiv TVA, compusă din:
1) lucrări de construcții – 45 825 278,00 RON fără TVA;
2) organizare de șantier – 673 426,87 RON fără TVA;
3) cheltuieili conexe organizarii de santier – 60 417,93 RON fără TVA.
Modernizarea DJ 281 de la Belcești-Ceplenița-DN 28B și modernizarea DJ 281 de la DN 28B-Scobinți-Lespezi în lungime de 40 610 km
Lot No: 3
Se vor executa lucrarile aferente lotului 3, respectiv modernizarea DJ 281 de la Belcești-Ceplenița-DN 28B și modernizarea DJ 281 de la DN 28B-Scobinți-Lespezi în lungime de 40 610 km.
Valoarea estimată este de 96 093 476,04 RON exclusiv TVA, compusă din:
1) lucrări de construcții: 94 578 625,00 RON fără TVA;
2) organizare de șantier: 1 390 132,34 RON fără TVA;
3) cheltuieili conexe organizarii de santier: 124 718,70 RON fără TVA.