See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Achiziția de mijloace de transport mai puțin poluante ( troleibuze) necesare îmbunătățirii transportului public de călători în Municipiul Timișoara ” (2 loturi) finantat prin PNRR 2020-2026
Description: Achiziția de mijloace de transport mai puțin poluante ( troleibuze) necesare îmbunătățirii transportului public de călători în Municipiul Timișoara ” finantat prin PNRR 2020-2026, dupa cum urmeaza: Lot 1 -troleibuze 12 m: Proiect C10-I1.1-668“Achiziția de mijloace de transport mai puțin poluante (vehicule electrice) necesare îmbunătățirii transportului public de călători în Municipiul Timișoara – Runda II”, 8 buc.; Lot 2-troleibuze 18m: Proiect C10-I1.1-17 “Achiziția de mijloace de transport mai puțin poluante (troleibuze) necesare îmbunătățirii transportului public de călători în Municipiul Timișoara”, 25 buc., în conformitate cu specificațiile din caietul de sarcini. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare /informatii suplimentare, in a 12-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor, in conditiile in care solicitarile se vor adresa cu cel putin 22 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Clarificarile depuse dupa acest termen nu vor mai fi luate in considerare. Orice solicitare de clarificari trebuie transmisa in SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ).
Internal identifier: 14756536_2023_PAAPD1433260
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34622300 Trolleybuses
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Achizitionarea de troleibuze 12 m: Proiect C10-I1.1-668“Achiziția de mijloace de transport mai puțin poluante (vehicule electrice) necesare îmbunătățirii transportului public de călători în Municipiul Timișoara – Runda II”
Description: Prin incheierea contractului se vor achizitiona 8 buc. troleibuze 12 m: Proiect C10-I1.1-668“Achiziția de mijloace de transport mai puțin poluante (vehicule electrice) necesare îmbunătățirii transportului public de călători în Municipiul Timișoara – Runda II”, in conformitate cu cerintele caietului de sarcini
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Achizitionarea de troleibuze 18 m: Proiect C10-I1.1-17 “Achiziția de mijloace de transport mai puțin poluante (troleibuze) necesare îmbunătățirii transportului public de călători în Municipiul Timișoara”
Description: Prin incheierea contractului se vor achizitiona 25 buc. troleibuze 18 m: Proiect C10-I1.1-17 “Achiziția de mijloace de transport mai puțin poluante (troleibuze) necesare îmbunătățirii transportului public de călători în Municipiul Timișoara”, in conformitate cu cerintele caietului de sarcini
Internal identifier: 2