See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Sisteme speciale pentru blocul operator
Description: Acord cadru de furnizare "Sisteme speciale pentru blocul operator" - 3 loturi, cantitatile minime si maxime ale contractelor subsecvente si acordului cadru sunt descrise in Caietul de sarcini si in anexa privind loturile. Contractele subsecvente se vor incheia pentru perioada de o luna, un trimestru sau pentru un an în functie de buget. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/). In temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98/2016, operatorii economici interesati de procedura vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 20 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 6363/30.07.2024
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33162100 Operating-theatre devices
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: SISTEM DE ASISTARE MECANICA VENTRICULARA PE TERMEN LUNG CU ACCESORII
Description: Furnizorul va livra materialele sanitare, avand caracteristicile/specificatiile minime, conform cerintelor cuprinse in caietul de sarcini. Cantitate minima CS 1 buc Cantitate maxima CS 2 buc Cantitate minima AC 1 buc Cantitate maxima 20 buc
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: PACHET INTERVENTIE IMPLANT TAVI VALVA CU BALON
Description: Furnizorul va livra materialele sanitare, avand caracteristicile/specificatiile minime, conform cerintelor cuprinse in caietul de sarcini. Cantitate minima CS 1 buc Cantitate maxima CS 3 buc Cantitate minima AC 1 buc Cantitate maxima 400 buc
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: SISTEM DE IMPLANTARE TRANSFEMURALA PENTRU VALVA AORTICA TRANSCATETER
Description: Furnizorul va livra materialele sanitare, avand caracteristicile/specificatiile minime, conform cerintelor cuprinse in caietul de sarcini. Cantitate minima CS 1 buc Cantitate maxima CS 3 buc Cantitate minima AC 1 buc Cantitate maxima 100 buc
Internal identifier: 3