544518-2023 - ResultRomania-București: Network routers
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Acord-cadru furnizare Routere de retea
Reference number: 4265965/A4272/4
II.1.2.
Main CPV code
32413100 Network routers
II.1.4.
Short description
Acordul-cadru are ca obiect achizitionarea de routere de retea pe 7 loturi, pentru o perioadă de 4 ani, cu reluarea competitiei.
Lotul 1 - Router datacenter tip 1
Lotul 2 - Router datacenter tip 2
Lotul 3 - Router datacenter tip 3
Lotul 4 - Router datacenter tip 4
Lotul 5 - Router datacenter tip 5
Lotul 6 - Router voice GW tip 1
Lotul 7 - Router voice GW tip 2
Cantitățile minime și maxime ale acordului cadru, cantitățile minime și maxime ale contractului subsecvent și specificațiile tehnice ale produselor se regăsesc în caietul de sarcini.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 17 zile.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Router datacenter tip 1
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Achizitia de Routere de retea datacenter tip 1
Cantitati minime/maxime acord-cadru : 80/360 bucati
Cantitati minime/maxime contract subsecvent : 7/115 bucati
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 65.046.764,56 lei fara TVA
Garantia de participare : 650.467,64 lei
Router datacenter tip 5
Lot No: 5
Achizitia de Routere de retea datacenter tip 5
Cantitati minime/maxime acord-cadru : 157/1509 bucati
Cantitati minime/maxime contract subsecvent : 20/454 bucati
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 13.896.523,78 lei fara TVA
Garantia de participare : 138.965,23 lei
Router datacenter tip 3
Lot No: 3
Achizitia de Routere de retea datacenter tip 3
Cantitati minime/maxime acord-cadru : 60/480 bucati
Cantitati minime/maxime contract subsecvent : 10/223 bucati
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 39.193.062,61 lei fara TVA
Garantia de participare : 391.930,62 lei
Router datacenter tip 2
Lot No: 2
Achizitia de Routere de retea datacenter tip 2
Cantitati minime/maxime acord-cadru : 40/300 bucati
Cantitati minime/maxime contract subsecvent : 5/91 bucati
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 18.511.400,20 lei fara TVA
Garantia de participare : 185.114,00 lei
Router voice-GW tip 1
Lot No: 6
Achizitia de Routere voice-GW tip 1
Cantitati minime/maxime acord-cadru : 46/395 bucati
Cantitati minime/maxime contract subsecvent : 7/107 bucati
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 5.365.846,69 lei fara TVA
Garantia de participare : 53.658,46 lei
Router voice-GW tip 2
Lot No: 7
Achizitia de Routere voice-GW tip 2
Cantitati minime/maxime acord-cadru : 35/355 bucati
Cantitati minime/maxime contract subsecvent : 6/92 bucati
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 17.074.738,94 lei fara TVA
Garantia de participare : 170.747,38 lei
Router datacenter tip 4
Lot No: 4
Achizitia de Routere de retea datacenter tip 4
Cantitati minime/maxime acord-cadru : 111/632 bucati
Cantitati minime/maxime contract subsecvent : 25/211 bucati
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 20.902.135,12 lei fara TVA
Garantia de participare : 209.021,35 lei