545889-2020 - ResultRomania-Bucharest: Landscape gardening services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de amenajare si intretinere spatii verzi si locuri de joaca pe raza sectorului 6
II.1.2.
Main CPV code
71421000 Landscape gardening services
II.1.4.
Short description
Obiectul acordului – cadru vizeaza prestarea serviciilor de amenajare peisagistica, de intretinere a spatiilor verzi, a parcurilor si gradinilor de cartier, a diverselor amenajari, a locurilor de joaca, a dotarilor din aceste locatii, întretinerea mobilierului urban/stradal. Astfel, principalele activitati ce vor fi desfasurate in cadrul contractelor subsecvente ce
Urmeaza sa fie încheiate în baza acordului – cadru constau în:
— servicii/operatiuni de salubrizare si întretinere a spatiilor verzi, locurilor de joaca, parcurilor, zonelor verzi amenajate,
— servicii privind mobilierul urban si operatiuni conexe, inclusiv cele ce necesita utilaje specialilzate/forta de munca,
— servicii/operatiuni privind sistemele de irigatii si/sau compenente ale acestora,
— servicii/operatiuni privind instalatiile de iluminat,
— servicii/operatiuni de reparare, amenajare/reamenajare a drumurilor/aleilor de acces, pavajelor, platformelor (betonate) si a altor elemente de design arhitectural,
— furnizare cu si fara plantare a materialului dendrologic,
— furnizare cu si fara montaj al mobilierului stradal
— servicii de amenajare a spatiilor verzi, locurilor de joaca, parcurilor, zonelor verzi neamenajate.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
03450000 Tree-nursery products, 34928400 Urban furniture, 43325000 Park and playground equipment, 77310000 Planting and maintenance services of green areas
II.2.4.
Description of the procurement
Nici o descriere