548063-2023 - ResultRomania-Târgoviște: General construction work for pipelines
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
DB-CL-18 - INFIINTAREA SI EXTINDEREA RETELELOR CU APA SI CANALIZARE IN BALENI, BUCSANI, FINTA
Reference number: DB-CL-18
II.1.2.
Main CPV code
45231100 General construction work for pipelines
II.1.4.
Short description
Executie lucrari aferente contractului „DB-CL-18 Înființarea și extinderea reţelelor cu apă si canalizare în comunele Baleni, Bucsani, Finta” , incluzand:
Obiect 1. Sistem de alimentare cu apa in comunele Baleni, Bucsani si Finta
 Sub-obiect 1.1: Conducte de distributie - Extindere retea alimentare cu apa in UAT Baleni, comuna Baleni, satele Baleni Sarbi si Baleni Ramani (L = 27.758 m, bransamente De25mm = 1.844 bucati si De40mm = 3 bucati);
 Sub-obiect 1.2: Conducte de distributie - Extindere retea alimentare cu apa in UAT Bucsani, comuna Bucsani, satele Bucsani, Habeni si Racovita (L = 1.064 m, bransamente De25mm= 94 bucati);
 Sub-obiect 1.3: Conducte de distributie - Extindere retea alimentare cu apa in UAT Finta, comuna Finta, satele Finta Mare Bechinesti si Finta Veche (L = 500 m, bransamente De25mm = 24 bucati).
Obiect 2. Sistem de canalizare menajera in comunele Baleni si Bucsani
 Sub-obiect 2.1: Conducte de canalizare menajera - Extindere retea de canalizare in UAT Baleni, comuna Baleni, satele Baleni Sarbi si Baleni Ramani ( L= 22.934 m, racorduri De160mm = 1.486 bucati si De200mm = 3 bucati);
 Sub-obiect 2.2: Conducte de refulare UAT Baleni (L=4.290m);
 Sub-obiect 2.3: Conducte de canalizare menajera - Infiintare retea de canalizare in UAT Buscani, comuna Bucsani, satele Bucsani, Habeni si Racovita ( L= 34.341 m, racorduri De160mm = 2.252 bucati si De200mm = 3 bucati);
 Sub-obiect 2.4: Conducte de refulare UAT Bucsani (L=5.596m).
Obiect 3. Statii de pompare apa uzata
 Sub-obiect 3.1: Statii de pompare apa uzata UAT Baleni = 15 bucati;
 Sub-obiect 3.2: Statii de pompare apa uzata UAT Bucsani = 11 bucati.
In cadrul contractului sunt definite 3 sectoare de lucrari dupa cum urmeaza: Sector 1. UAT Baleni
- Extindere retea de alimentare cu apa, inclusiv bransamente si hidranti
- Infiintare rețea de canalizare menajera, inclusiv racorduri si camine de vizitare
- Statii de pompare apa uzata si conducte de refulare
Sector 2. UAT Bucsani
- Extindere rețea de canalizare menajera, inclusiv racorduri si camine de vizitare
Sector 3. UAT Finta
- Extindere retea de alimentare cu apa, inclusiv bransamente
Contractul include:
a) Lucrari de constructie;
b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice;
c) Testare si punere in functiune;
d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Durata de executie si punere in functiune a lucrarilor este de 26 luni.
Perioada de Garantie este de 36 luni.
NOTE:
1.Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
2.Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45231110 Pipelaying construction work, 45232130 Storm-water piping construction work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232423 Sewage pumping stations construction work
II.2.4.
Description of the procurement
Executie lucrari aferente contractului „DB-CL-18 Înființarea și extinderea reţelelor cu apă si canalizare în comunele Baleni, Bucsani, Finta”.
Durata de executie si punere in functiune a lucrarilor este de 26 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni.
Valoarea estimată a contractului include Sume Provizionate în valoare totală de 1.654.299 lei, pentru alimentare cu energie electrica.
Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".