548520-2021 - ResultRomania-București: Construction work for the oil and gas industry
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Executie lucrari de amenajare drumuri si careuri pentru foraj, echipare de suprafata si constructii de conducte la sonde de extractie si injectie - 3 Loturi
Reference number: WS456381878
II.1.2.
Main CPV code
45255000 Construction work for the oil and gas industry
II.1.4.
Short description
Executie lucrari de amenajare drumuri si careuri pentru foraj, echipare de suprafata si constructii de conducte la sonde de extractie si injectie - 3 loturi.
In masura în care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare au fost adresate în termenul prevazut în anuntul de participare, respectiv cel mai tarziu cu 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor, conform prevederilor art. 172 din Legea nr. 99/2016. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul stabilit, conform prevederilor art. 29, alin. 3) din HG 394/2016.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lot 3 - Executie lucrari de amenajare drumuri si careuri pentru foraj, echipare de suprafata si constructii de conducte la sonde de extractie si injectie in Zona de Productie Moesia si Zona de Productie Moldova
Lot No: 3
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45255000 Construction work for the oil and gas industry, 45231000 Construction work for pipelines, communication and power lines, 45233120 Road construction works
II.2.4.
Description of the procurement
Lot 3 - Executie lucrari de amenajare drumuri si careuri pentru foraj, echipare de suprafata si constructii de conducte la sonde de extractie si injectie in Zona de Productie Moesia si Zona de Productie Moldova;
La data initierii acestei proceduri OMV Petrom estimeaza ca, la un interval de aproximativ 1 luna pe parcursul derularii Acordului Cadru, va transmite invitatie la ofertare pentru atribuirea de Contracte Subsecvente.
Cantitatile estimate de lucrari aferente Acordului cadru pentru Lotul 3, respectiv cantitatile de lucrari ce ar putea face obiectul unui singur Contract Subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata Acordului Cadru, sunt prezentate in Anexa 1.3 la Instructiuni catre oferti.
Valoarea estimata min/max per Acord Cadru:
Lot 3: VEmin= 61.713.901,49 lei, VEmax= 309.421.097,44 lei;
Valoarea estimata min/max per Contract Subsecvent :
Lot 3: VEmin= 1.280.003,13 lei, VEmax= 16.102.518,43 lei;
Lot 1 - Executie lucrari de amenajare drumuri si careuri pentru foraj, echipare de suprafata si constructii de conducte la sonde de extractie si injectie in Zona de Productie Crisana, Zona de Productie Oltenia si Zona de Productie Muntenia Vest
Lot No: 1
Lot 1 - Executie lucrari de amenajare drumuri si careuri pentru foraj, echipare de suprafata si constructii de conducte la sonde de extractie si injectie in Zona de Productie Crisana, Zona de Productie Oltenia si Zona de Productie Muntenia Vest;
Cantitatile estimate de lucrari aferente Acordului cadru pentru Lotul 1, respectiv cantitatile de lucrari ce ar putea face obiectul unui singur Contract Subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata Acordului Cadru sunt prezentate in Anexa 1.1 la Instructiuni catre oferti.
Lot 1: VEmin= 122.884.868,34 lei, VEmax= 605.389.103,69 lei;
Lot 1: VEmin= 1.280.003,13 lei, VEmax= 16.102.518,43 lei;
Lot 2 - Executie lucrari de amenajare drumuri si careuri pentru foraj, echipare de suprafata si constructii de conducte la sonde de extractie si injectie in Zona de Productie Muntenia
Lot No: 2
Lot 2 - Executie lucrari de amenajare drumuri si careuri pentru foraj, echipare de suprafata si constructii de conducte la sonde de extractie si injectie in Zona de Productie Muntenia;
Cantitatile estimate de lucrari aferente Acordului cadru pentru Lotul 2, respectiv cantitatile de lucrari ce ar putea face obiectul unui singur Contract Subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata Acordului Cadru, sunt prezentate in Anexa 1.2 la Instructiuni catre oferti.
Lot 2: VEmin= 85.867.301,64 lei, VEmax= 430.498.918,18 lei;
Lot 2: VEmin= 1.280.003,13 lei, VEmax= 16.102.518,43 lei;