549014-2021 - ResultRomania-București: Software package suites
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Implementare ISO 20022 la nivelul infrastructurii SWIFT-BNR
Reference number: 361684_2021_M147
II.1.2.
Main CPV code
48422000 Software package suites
II.1.4.
Short description
cf caiet de sarcini
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Necesitatea achiziţionării unor produse software, a unei licențe și a unor servicii (inclusiv cele de consultanță specializate, de pregătire profesională și management de proiect) necesare pentru asigurarea procesării atât a noilor mesajelor în format XML (ISO 20022) aferente sistemelor ReGIS, SaFIR, cât și procesarea în paralel a mesajelor existente pentru sistemul SaFIR cât și a sistemelor interne BNR, în actualul format MT (ISO 150022), astfel încât să nu fie afectate operațiunile curente ale BNR.