See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Cuptor de forja cu vatra rotativa
Description: CUPTOR DE FORJĂ CU VATRĂ ROTATIVĂ = 1 bucata Obiectul contractului il reprezinta achizitionarea CUPTOR DE FORJĂ CU VATRĂ ROTATIVĂ si accesorii transportul,livrarea, descarcarea , pregatire amplasament si platforma depozitare semifabricate , montarea ,instalarea inclusiv elementele necesare legării la rețea, punerea in functiune la beneficiar ,instruirea personalului operator , programator si de intretinere ce-l va deservi, conform caiet de sarcini. Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor :10 zile. Achizitorul va raspunde tuturor solicitarilor de clarificare /informatiilor suplimentare in a 5 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 13741804202204
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 42942000 Ovens and accessories
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: CUPTOR DE FORJĂ CU VATRĂ ROTATIVĂ si accesorii = 1 bucata, are ca destinație încălzirea semifabricatelor în vederea efectuării operațiilor tehnologice ulterioare (forjare).
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 71356200 Technical assistance services, 80530000 Vocational training services