2. Procedure
Procedure
Title: PH-CL-01 Executie retele de alimentare cu apa si canalizare in Câmpina si Poiana Campina
Description: Se vor executa lucrari de extindere ale retelei de alimentare cu apa si retelei de canalizare, pentru a asigura consumatorilor la serviciile de alimentare cu apa si canalizare, in intravilanul Campina si Poiana Campina, pe teren public al Primariilor Campina si Poiana Campina. Lucrarile pe reteaua de alimentare cu apa cuprind: - Extindere retea de aductiune si distributie de alimentare cu apa; - Constructie statii de pompare apa potabila; Lucrarile pe reteaua de canalizare menajera cuprind: - Extindere retea de canalizare menajera; - Constructie statii de pompare apa uzata noi si conducte de refulare. Prezentul proiect cuprinde urmatoarele specialitati: - INSTALATII TEHNOLOGICE – retea de alimentare cu apa, statii de pompare apa potabila, camine pe reteaua de alimentare cu apa, camine de bransament, retea de canalizare, camine de vizitare, camine de racord, statii de pompare apa uzata; - CONSTRUCTII – trateaza structurile de rezistenta necesare obiectelor tehnologice; - INSTALTII ELECTRICE si SCADA – trateaza lucrarile de instalatii electrice si SCADA necesare obiectelor tehnologice. Lucrarile se refera la: a) Lucrari de constructie b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice c) Testare si punere in functiune d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Notificare a Defectelor, atunci cand este necesar e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Notificare a Defectelor (perioada de garantie) de 36 luni, respectiv 1095 zile f) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului Valoarea contractului include sume provizionate in valoare de 425.000 lei, dar nu include cheltuieli diverse și neprevăzute. Sumele provizionate vor fi evidentiate la nivelul nivelul listelor de pret ce vor insoti formularul de propunere financiara in suma fixa nominala, nemodificabila, in varianta data de Entitatea Contractanta. Numărul de zile până la care Operatorii economici interesați pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 19 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va raspunde, în mod consolidat, tuturor solicitarilor de clarificări/informații suplimentare în legatură cu documentația astfel: - cu 10 zile inainte de data limită de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificări depuse cu 19 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă nu va răspunde la solicitările de clarificări transmise după data limită stabilită. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP, semnată cu semnatură electronică extinsă, bazată pe un certificat calificat, eliberat de un furnizor de servicii de certificare acreditat. Orice referire din cuprinsul prezentei documentatii de atribuire, (inclusiv a prezentului caiet de sarcini), prin care se indica o anume origine, sursa, productie, un procedeu special, o marca de fabrica sau de comert, un brevet de inventie si/sau o licenta de fabricație, un standard, o autorizare /certificare/atestare, un serviciu sau o cerinta se va citi si interpreta ca fiind insotita de mentiunea „sau echivalent”.
Internal identifier: 16826034/2023/CL1;16826034_2023_PAAPD1400954
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231300 Construction work for water and sewage pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Lucr.proi.sunt urm:1.1.Ob.1–Exec.ret.de al.cu a.in Campina a.Sub-ob.1.1–Reab.ret.de dist.in Campina - L=77.187m,PE100,PN16,PN10,SDR11,De63–400mm,PAFSINDe500-600mm Pe tras.conduct.vor fi nec.urm.trav:- 16subtr.de dr.jud-O subtr.a drum.nat.DN1-5subtr.de cai fer.Pe cond.de distr.care fac ob.proi.s-a prev.un nr de 371 cam.de gol,aerisire,inter,vane;Pe toata lung.ret.prop.pt.reab.s-a prop.un nr.de4242brans.b.Sub-ob.1.2– Reab.ret.de dis.hidr.in Campina-L=11.087m,PE100,PN16,PN10,SDR11,De63–160mm Pe tras.conduc.vor fi nec.urm.travers:-4subtrav.de drum.jud.Pe cond.de dist.care fac ob.proi.s-a prev.un nr de 102cam.de gol, aer,inters,vane si red.pres;pe toata lung.ret.prop.pt.reabil.s-a prop.un nr.de 437brans.2.2.Ob.2-Ex.cond.de aduct.a.Sub-ob.2.1–Exec.cond.de aduct•L=4367m,PE100,PN16,PN10,SDR11,cu Dn200mm Pe tras.conduc.vor fi nec.urm.trav:-o subtr.a r.Doftana pe o lung.de 118m prin foraj oriz.dirijat.-5subtr.de podete-o subtr.a dr.jud.DJ100E.Pe cond.de distrib.care fac ob.proiect.s-a prev.un nr.de9cam.de gol,aer,inters, vane;3.3.Ob.3- Ex.ret.decan.inCampina a.Sub-ob.3.1–Reabil.ret.decan.in Campina•L=7470m,PVC,SN8,cuDn250mmDn400mm,PAFSIN Dn600mm•Odata cu real.ex.ret.de can,se va ex.si record.tut.util.la ac.Pe toata lung.ret.de can.ext.s-a prev.un nr de262rac.Pe traseul cond.vor fi nec.trav:-2 Subtrav.dr.nat.DN1;Pe cond.de can.care fac ob.proiec.s-a prev.un nr de200cam.de viz.si inter,de linis,de deca.si de rup.de panta,b.Sub-ob3.2–Ext.ret.de can.in Campina•L=3452m,PVC,SN8,cuDn250mm-Dn315mm•Odata cu realiz.ext.ret.de canal.se va ex.si record.tut.util.la ac.Pe toata lung.ret.de can.ext.s-a prev.un nr.de227rac.Pe cond.de canaliz.care fac ob.proi.s-a prev.un nr de100cam.de viz.si inters,de linis.de dec.si de rupere de panta,c.Sub-ob.3.3–St.de P.a.uz.in Campina-St.de p.a.uz.SPAU1 si cond de ref1A+1R,Q=3l/s,Hp=11m,P=1.8 kW, Lref =127m,PEID,De90mm pt SPAU s-a optat pt sol.de echip.cu p.submers.St.de pomp.cu p.subm.Instal.hidr.si mec.af.st.de pomp.a.uz.sunt:-cond.de ref;- vane,fit,clap.antiret,etc.-vana cutit,la int.a.uz.in st;Pe cond.de ref.se vor prev.urm.tip.de cam:-cam.de gol.care se amplas.in pct.cele mai joase ale trons.de cond,pt a da posib.gol.compl.a ac;-cam.de curat.amplas.pe cond.cu lung.mai mari de500m.Tot.cant-Campina:-Reab.r.distrib:L=77.187m-Reab.r.distrib.hidr:L=11.087mExec.Cond.deadu:L=4.367m-Reab.can:L=7.470m-Ext.cana:L=3.542m-St.de pomp.a.uz:1SPAU-Cond.de ref:L=127m4.4.Ob.4–Exec.ret.de alim.cu a.in P.Campina a.Sub-ob4.1–Reab.ret.de al.cu a.in P.Camp.- L=4.416m,PE100,PN16,PN10,SDR11,De63–110mm.Pe tras.cond.vor fi nec.urma.trav:-o subtr.aDJ101P-o suprat.curs de a–podet pes.DJ101P.Pe cond.de dis.care fac ob.proiect.s-a prev.un nr.de14cam.de gol,aer,inters,vane;Pe toat lung.ret.prop.pt.reab.s-a prop.un nr.de292brans.b.Sub-ob.4.2–Reab.cond.de tran.a.pot.in P.Camp.L=2.419m,PE100,PN16,PN10,SDR11,De110mm.Pe tras.cond.vor fi nec.urm.trav:-o subtrav.aDJ101P-o suprat.curs de a–podet pes.DJ101P.Pe cond.de distr.care fac ob.proi.s-a prev.un nr.de5cam.de gol, aer,inters,vane;5.5.Ob.5-Exec.ret.de canal.in P.Camp.a.Sub-ob.4.1–Ext.ret.de canaliz.in P.Camp.•L=19.507m,PVC,SN8,cuDn250mm-Dn315mm•Odata cu realiz.ext.ret.de canaliz,se va exec.si rec.tut.util.la ac.Pe toata lung.ret.de can.ext.s-a prev.un nr de 1139rac.Pe tras.cond.vor fi nec.trav:-3 Subtrav.dr.j;- 8Subtrav.podete;-2Subtrav.can.de scurgere;Pe cond.de canaliz.care fac ob.proiect.s-a prev.un nr de 769cam.de viz.si intersec,de linist,de decant.si de rup.de panta,b.Sub-ob.5.2–St.de P.a.uz.in P.Camp.St.de pomp.a.uz– 17buc,cu ur.caract:St.de p.a.uz.SPAU1 si cond.de ref.2A+1R,Q=30.5l/s,Hp=4m,P=2.8kW,Lref=28m,PEID,De250mm;SPAU2 si cond.de ref.2A+1R,Q=31.5l/s,Hp=7m,P=2.8kW,Lref=187m,PEID,De250mm;SPAU3 si cond.de ref.2A+1R,Q=47.5l/s,Hp=16m,P=7.5kW,Lref=648m,PEID,De250mm;SPAU4 si cond.de ref.1A+1R,Q=3l/s,Hp=6m,P=1.5kW,Lref=190m,PEID,De90mm;SPAU5 si cond.de ref.1A+1R,Q=3l/s,Hp=8m,P=1.8kW,Lref=140m,PEID,De90mm;SPAU6 si cond.de ref.1A+1R,Q=3l/s,Hp=3m,P=1.5kW,Lref=20m,PEID,De90mm;SPAU7 si cond.de ref.1A+1R,Q=4l/s,Hp=4m,P=1.5kW,Lref=47m,PEID,De90mm;SPAU8 si cond.de ref.1A+1R,Q=3l/s,Hp=29m,P=11kW,Lref=207m,PEID,De90mm;SPAU9 si cond.de ref.1A+1R, Q=3l/s,Hp=9m,P=1.8kW,Lref=179m,PEID,De90mm;SPAU10 si cond.de ref.1A+1R,Q=3 l/s,Hp=2m,P=1.2kW,Lref=46m,PEID,De90mm;SPAU11 si cond.de ref.1A+1R,Q=5.5l/s,Hp =11m,P=3.8kW,Lref=310m,PEID,De90mm;SPAU12si cond.de ref.1A+1R,Q=4l/s,Hp=17m,P=3.6kW,Lref=391m,PEID,De90mm;SPAU13 si cond.de ref.1A+1R,Q=3l/s,Hp=3m,P=1.5kW,Lref=21m,PEID,De90mm;SPAU14 si cond.de ref.1A+1R,Q=3l/s,Hp=16m,P=2.8 kW,Lref=231m,PEID,De90mm;SPAU15 siA cond.de ref.1A+1R,Q=3l/s,Hp=15m,P=2.8kW,Lref=376m,PEID,De90mm;SPAU16 si cond.de 1A+1R,Q=3l/s,Hp=5m,P=1.5kW,Lref=88m,PEID,De90mm;St.de pomp.a.uz.SPAU17 si cond.de ref.1A+1R,Q=3l/s,Hp=6m,P=1.5kW,Lref=136m,PEID,De90mm.Pt.st.de pomp.cu1+1pomp.s-a op.pt sol.de echip.cu pompe submers.St.de pomp.cu pomp.submers.Instal.hidr.si mec.af.st.de pomp.a.uz.sunt:-cond.de ref;- vane,fit,clapeti antire,etc.-vana cutit,la intr.apei uz.in st;Pt st.de p.cu 2+1 p.s-a op.pt.sol.de ech.cu p.subm.mont.uscat cu sep.de solide.St.de p.cu sep.de sol.cu p.subm.mont/uscat.Inst.hidra.si mec.af.st.de p.pe uz.cu sep.de sol.sunt:-cond.de rac.la p;-cond.de ref;-cond.interm;-vane,fit,clapeti antiretur, etc.-vana cutit,la int.a.uz.in st;dist;rez.pt.sep.de sol;bile pt.inch/desch;p.de basa.Pe cond.de ref.se vor prev.urm.tip.de cam:- cam.de gol.care se amp.in pct.cele mai joa.ale trons.de cond,pt a da pos.golirii comp.a ac;-cam.cu vane de linie;- cam.de curatire,amplas.pe conduc.cu lung.mai mari de 500m.Total cant–P.Campina:- Ext.ret.distrib:L=4.416mCond.de transp.apa:L=2.419m-Ret.de apa uz:L=19.507m-St.de pomp.apa uz:17SPAU-Cond.de ref:L=3245m
Internal identifier: 1