See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Proiectare tehnică, asistență tehnică din partea proiectantului și execuție lucrări pentru obiectivul: „RETELE EDILITARE DE APA POTABILA SI CANALIZARE MENAJERA, COMUNA JILAVA, JUDETUL ILFOV”
Description: Obiectul principal al contractului: Proiectare tehnică, asistență tehnică din partea proiectantului și execuție lucrări pentru obiectivul: „RETELE EDILITARE DE APA POTABILA SI CANALIZARE MENAJERA, COMUNA JILAVA, JUDETUL ILFOV”. Obiectivul investiției este de extindere a sistemului de alimentare cu apa potabila si rețea canalizare menajera in comuna Jilava, județul Ilfov. Obiectivele specifice urmează să se concentreze asupra următoarelor probleme: creșterea gradului de acces al populației la serviciul public de canalizare, conform cu cerințele legislației Uniunii Europene și asigurarea accesului tuturor categoriilor sociale la acest serviciu. Dezvoltarea zonelor rezidențiale depinde de realizarea acestei investiții. După executarea extinderii rețelelor de alimentare cu apa potabila si canalizare menajera se vor crea condiții civilizate de trai și de funcționare, îmbunătățirea condițiilor de viață ale populației și diminuarea riscurilor de îmbolnăvire. Prin asigurarea cu utilități se va stimula creșterea economică, dezvoltarea localității prin construirea de noi locuințe si ocuparea forței de muncă. Obiectivul acestei investiții este asigurarea sustenabilă a apei pentru un viitor sigur al populației, mediului și economiei. În special, componenta vizează: (1) creșterea gradului de acces al populației, în special din zonele rurale, la un serviciu public de apă și canalizare conform cu cerințele legislației Uniunii Europene și asigurarea accesului tuturor categoriilor sociale la acest serviciu.
Internal identifier: PNRR/2022/C1/I1/4420791/1
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45232400 Sewer construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Valoarea estimata a contractului este în cuantum de 54.085.061,29 lei fără TVA, rezultata conform devizului general, parte integranta din cadrul Studiului de fezabilitate (SF), elaborat de S.C. VEST INSTAL S.R.L., fiind alcătuită din: • 3.5.4 - Documentațiile tehnice necesare în vederea obținerii avizelor/ acordurilor/autorizațiilor: 165.713,32 lei • 3.5.5 - Verificarea tehnică de calitate a proiectului tehnic și a detaliilor de execuție: 112.257,41 lei • 3.5.6 - Proiect tehnic și detalii de execuție: 1.308.516,00 lei • 3.8.1.1 - Asistență tehnică din partea proiectantului: pe perioada de execuție a lucrărilor: 267.279,56 lei • 3.8.1.2 - Asistență tehnică din partea proiectantului: pentru participarea proiectantului la fazele incluse în programul de control al lucrărilor de execuție, avizat de către Inspectoratul de Stat în Construcții: 53.455,91 lei • 4.1 - Construcții și instalații: 45.523.724,43 lei • 4.2 - Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale: 1.304.721,78 lei • 4.3 - Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj: 4.967.199,78 lei • 5.1.1 - Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier: 329.266,46 lei • 5.1.2 - Cheltuieli conexe organizării șantierului: 52.926,64 lei Durata de realizare a contractului este de 10 luni din care 9 luni pentru lucrările de execuție și 1 lună pentru serviciile de proiectare.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 71356200 Technical assistance services