554536-2026 - Competition
Finland – Security, fire-fighting, police and defence equipment – Sammutusasujen hankinta
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Sammutusasujen hankinta
Description: Vantaan ja Keravan hyvinvointialue pyytää tarjousta Keski-Uudenmaan pelastuslaitoksen ja Itä-Uudenmaan pelastuslaitoksen käyttöön tulevista sammutusasuista ja kypäränalushupuista tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisin ehdoin. Hankinta kilpailutetaan yhteishankintana niin, että Vantaan ja Keravan hyvinvointialue julkaisee tarjouspyynnön. Kilpailutuksen perusteella Vantaan ja Keravan hyvinvointialue ja Itä-Uudenmaan hyvinvointialue tekevät molemmat omat sopimukset sopimustoimittajan kanssa. Molemmat hankintayksiköt tekevät myös oman hankintapäätöksen. Hankintayksikkö valitsee yhden (1) toimittajan.
Internal identifier: VAKEDno-2025-173
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35000000 Security, fire-fighting, police and defence equipment
Additional classification (cpv): 18100000 Occupational clothing, special workwear and accessories, 35800000 Individual and support equipment, 35811100 Fire-brigade uniforms
5. Lot
Lot: LOT-0000