554556-2020 - ResultRomania-Cluj-Napoca: Works related to water-distribution pipelines
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
CL20 – Extinderea sistemului de alimentare cu apǎ în zonele Hida-Sutoru şi Romiṭa-Bogdana
Reference number: CL20 - POIM
II.1.2.
Main CPV code
45232150 Works related to water-distribution pipelines
II.1.4.
Short description
Prin proiect se urmareste extinderea sistemului de alimentarea cu apa în Localitățile Zimbor, Sînmihaiu Almașului, Almasu, Românași, Agrij, Buciumi, Dragu, Hida, județul Sălaj, în cadrul Proiectului Regional de Dezvoltare a Infrastructurii de Apă și Apă Uzată din Județele Cluj și Sălaj, în perioada 2014-2020.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45232152 Pumping station construction work, 45232430 Water-treatment work, 45233142 Road-repair works, 45247270 Reservoir construction works
II.2.4.
Description of the procurement
Achizitionarea de lucrari de executie pentru extinderea sistemelor de alimentare cu apa, incluzand aductiuni, retele de distributie, statii de pompare apa potabila, rezervoare, statii de clorinare, conform descrierii detaliate din Caietul de Sarcini.
Durata estimata de executie a lucrarilor este de 27 luni (21 luni minim – 27 luni maxim) la care se adauga perioada de garantie de 36 luni (minima; 60 luni maxim).