556767-2022 - ResultRomania-București: Evaluation consultancy services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziționarea serviciilor de evaluare în cadrul a 4 loturi privind ”Evaluarea intervențiilor POR 2014 – 2020 – etapa a II a” finanțate din Programul Operațional Regional 2014 - 2020
Reference number: 1S/2022/POR
II.1.2.
Main CPV code
79419000 Evaluation consultancy services
II.1.4.
Short description
Procedura de atribuire se va finaliza prin încheierea unui contract de prestări servicii, pentru fiecare lot în parte, cu o durată de 11 luni, dar nu mai târziu de 30.11.2023.
Procedura de atribuire este împărțită pe loturi, după cum urmează:
- LOT 1 – Evaluarea intervențiilor POR 2014 – 2020 – etapa a II a – Axele 2 și 15;
- LOT 2 - Evaluarea intervențiilor POR 2014 – 2020 – etapa a II a – Axele 3 și 8;
- LOT 3 - Evaluarea intervențiilor POR 2014 – 2020 – etapa a II a – Axele 4, 5, 6, 7, 10 și 13;
- LOT 4 - Evaluarea intervențiilor POR 2014 – 2020 – etapa a II a – Axele 1, 9, 11 și 14;
Termenul limita pana la care se pot solicita clarificari la documentatia de atribuire: cu 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor .
In conformitate cu prevederile art.161 din legea 98/2016, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire in a 11 a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
LOT 1 – Evaluarea intervențiilor POR 2014 – 2020 – etapa a II a – Axele 2 și 15
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
79419000 Evaluation consultancy services, 79311200 Survey conduction services
II.2.4.
Description of the procurement
LOT 1 – Evaluarea intervențiilor POR 2014 – 2020 – etapa a II a – Axele 2 și 15 – 382.196,65 lei fără TVA
LOT 3 - Evaluarea intervențiilor POR 2014 – 2020 – etapa a II a – Axele 4, 5, 6, 7, 10 și 13
Lot No: 3
LOT 3 - Evaluarea intervențiilor POR 2014 – 2020 – etapa a II a – Axele 4, 5, 6, 7, 10 și 13 – 1.146.589,95 lei fără TVA
LOT 2 - Evaluarea intervențiilor POR 2014 – 2020 – etapa a II a – Axele 3 și 8
Lot No: 2
LOT 2 - Evaluarea intervențiilor POR 2014 – 2020 – etapa a II a – Axele 3 și 8 – 382.196,65 lei fără TVA
LOT 4 - Evaluarea intervențiilor POR 2014 – 2020 – etapa a II a – Axele 1, 9, 11 și 14
Lot No: 4
LOT 4 - Evaluarea intervențiilor POR 2014 – 2020 – etapa a II a – Axele 1, 9, 11 și 14 – 764.393,30 lei fără TVA