See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Celule statii MT
Description: Celule statii MT, pentru RETELE ELECTRICE MUNTENIA S.A , RETELE ELECTRICE BANAT S.A, RETELE ELECTRICE DOBROGEA S.A; Prin achizitia celulelor de medie tensiune se solicita inlocuirea celor existente cu unele de generatie noua in statiile de transformare, astfel incat sa fie asigurata continuitatea in alimentarea cu energie electrica a consumatorilor existenti si racordarea a noi consumatori la reteaua electrica de distributie. Operatorii economici interesati pot solicita clarificari/informatii suplimentare, pana in a 19-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Entitatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11 a zi inainte de data limita stabilita in Anuntul de participare pentru depunerea ofertelor - conform art. 29 alin. (3) din HG 394/2016.
Internal identifier: 2024/04966; 2024/04967; 2024/04968
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31600000 Electrical equipment and apparatus
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Celule statii MT, pentru RETELE ELECTRICE MUNTENIA S.A , RETELE ELECTRICE BANAT S.A, RETELE ELECTRICE DOBROGEA S.A; Prin achizitia celulelor de medie tensiune se solicita inlocuirea celor existente cu unele de generatie noua in statiile de transformare, astfel incat sa fie asigurata continuitatea in alimentarea cu energie electrica a consumatorilor existenti si racordarea a noi consumatori la reteaua electrica de distributie. Cantitati estimate minime si maxime ale acordurilor cadru: Conf Anexa 1, atasata prezentei documentatii. Frecventa contractelor subsecvente ce urmeaza a fi atribuite: Conf Anexa 2, atasata prezentei documentatii. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este 2.088.851,24 RON fara TVA.
Internal identifier: 1