558535-2023 - ResultRomania-București: Vocational training services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de pregătire (cursuri externe)
Reference number: 1810/ 02.01.2023
II.1.2.
Main CPV code
80530000 Vocational training services
II.1.4.
Short description
Servicii de pregătire (cursuri externe).Solicitările de clarificări referitoare la conținutul documentaţiei de atribuire se vor adresa în mod exclusiv în SEAP la secţiunea dedicată din cadrul procedurii de atribuire până Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: cu 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
98341000 Accommodation services
II.2.4.
Description of the procurement
Reimprospatarea si introducerea de noi tehnici si aptitudini de dirijare si control pentru situatiile neobisnuite si de urgenta conform obiectivelor documentului EUROCONTROL "ATC Refresher Training Manual”, editia in vigoare, precum si a frazeologiei ATC in limba engleza (in conformitate cu Doc.4444 ICAO) ;
• Pregatirea lingvistica pentru a mentine nivelul necesar de competenta lingvistica al al controlorilor de trafic aerian (Regulament (UE) 2015/340 – ATOCO.B.045) ;
• Dezvoltarea aptitudinilor si introducerea de noi tehnici FIS si AIS