559320-2023 - ResultRomania-Tâncăbești: Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achizitia de active corporale de tip instalatii, utilaje, echipamente pentru DE Proiect „ Dezvoltarea unui produs inovativ bazat pe creșterea potențialului terapeutic a unor extracte obținute în cadrul CROMATEC PLUS SRL”Cod SMIS 2014+: 156316
Reference number: DA103
II.1.2.
Main CPV code
38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
II.1.4.
Short description
Achizitia de active corporale de tip instalatii, utilaje, echipamente pentru DE Proiect „ Dezvoltarea unui produs inovativ bazat pe creșterea potențialului terapeutic a unor extracte obținute în cadrul CROMATEC PLUS SRL”
Cod SMIS 2014+: 156316, proiect derulat în parteneriat cu INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE DEZVOLTARE PENTRU STIINTE BIOLOGICE BUCURESTI si INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE IN DOMENIUL PATOLOGIEI SI STIINTELOR BIOMEDICALE VICTOR BABES (INCD VICTOR BABES), CROMATEC PLUS SRL având calitatea de lider de parteneriat.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor-18 zile
Termenul de raspuns al Autoritatii la solicitarile de clarificare/informatii suplimentare - autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
LOT 2. Echipamente analiza preliminara si pregatire probe
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses), 33191110 Autoclaves, 38410000 Metering instruments, 38900000 Miscellaneous evaluation or testing instruments, 39711124 Industrial freezers, 42990000 Miscellaneous special-purpose machinery
II.2.4.
Description of the procurement
Analizor hematologie human/vet-1buc
Sistem denaturare si hibridizare (FISH)-1buc
Mixer pentru tuburi, plăci-1buc
Incubator agitare tip ELISA, tuburi, microplăci si flacoane-1buc
Spalator ELISA-1buc
Sistem de aspirare cu vacuum-1buc
Centrifugă cu răcire-1buc
Minicentrifuga-1buc
Baie de apa termostatata cu agitare-1buc
Rocker shaker-1buc
Vortex multi-1buc
Autoclav vertical-1buc
Sistem western blot-1buc
Sistem fotodocumentare geluri-1buc
Sistem electroporare-1buc
Celula de difuzie-1buc
 LOT 1: Echipamente laborator cercetare-dezvoltare
Lot No: 1
38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses), 38510000 Microscopes
Sistem imagistica celule vii-1buc
Numărător automat de celule fluorescență și câmp luminos-1 buc
HTS (sistem analiza activitate celulara) cititor multimodal de placi1 buc
HCS (sistem analiza continut celular) 1 buc
Cromatograf preparativ cu fluide supercritice 1 buc
Microscop fluorescenta si software citogenetica 1 buc
Lot 3: Ultracongelator
Lot No: 3
39711124 Industrial freezers
Ultracongelator-1 buc
LOT 4: Bioreactor si sistem de filtrare
Lot No: 4
Bioreactor
Sistem de filtrare tangențială