559866-2020 - ResultRomania-Constanța: General construction work for pipelines
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Reabilitarea și extinderea rețelelor de alimentare cu apă și a rețelelor de canalizare menajeră în municipiul Onești
Reference number: 1890420/2020 / 2 /CL 1 POIM Onesti
II.1.2.
Main CPV code
45231100 General construction work for pipelines
II.1.4.
Short description
Executie lucrari aferente contractului „Reabilitarea si extinderea retelelor de alimentare cu apa si a retelelor de canalizare menajera in municipiul Onesti”, incluzand:
— extindere rețele de distribuție cu apă potabilă cu lungimea de 6,782 km;
— reabilitare rețele de distribuție cu apă potabilă cu lungimea de 18,458 km;
— cămine sectorizare rețea apă – 37 buc.;
— cămine cu vană de reducere de presiune – 6 buc.;
— statii noi de pompare apa potabila – 4 buc.;
— reabilitare statii de pompare apa potabila (sistem SCADA) – 13 buc.;
— reabilitare rețea de canalizare cu lungimea de 3,433 km;
— extindere rețea de canalizare cu lungimea de 26,041 km;
— stații noi de pompare ape uzate – 11 buc.;
— reabilitare statii de pompare apa uzata (sistem SCADA) – 4 buc.;
— achizitie utilaje si echipamente deservire retele de apa si canalizare.
Numarul de zile până la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor este de 19 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare, astfel:
— cu 25 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 34 de zile inainte de termenul-limita de depunere a ofertelor;
— cu 11 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 19 zile inainte de termenul-limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45231112 Installation of pipe system, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232400 Sewer construction work
II.2.4.
Description of the procurement
Cantitatea totală sau domeniul.
Obiectul contractului consta in executia de lucrari pentru „Reabilitarea si extinderea retelelor de alimentare cu apa si a retelelor de canalizare menajera in municipiul Onesti”, incluzand:
Obiectul contractului include:
(a) lucrari de constructie;
(b) furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice;
(c) testare si punere in functiune;
(d) monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul perioadei de garantie, atunci cand este necesar;
(e) remedierea eventualelor defecte aparute in perioada de garantie;
(f) instruirea personalului beneficiarului.
Pe toata durata perioadei de garantie, antreprenorul va avea in vedere mentinerea de personal cu prezenta continua, care sa monitorizeze performantele operationale ale lucrarilor executate, pentru verificarea respectarii plafoanelor maxime din garantiile privind costurile de operare, asigurand instruire si asistenta operationala pentru personalul beneficiarului.