561563-2022 - ResultRomania-București: Hospital facilities construction work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Proiectare, asistenta tehnica din partea proiectantului si executia de lucrari pentru obiectivul de investitii: "Reabilitare, modernizare, extindere, construire şi dotare Spitalul Clinic de Urgenţă «Prof. dr. Agrippa Ionescu», str. I. C. Brătianu nr. 149, satul Baloteşti, comuna Baloteşti, judeţul Ilfov"
Reference number: 14273221_2022_PAAPD1337473
II.1.2.
Main CPV code
45215140 Hospital facilities construction work
II.1.4.
Short description
Valoarea estimata este de 398.287.052,37 lei, fara TVA, si este compusa din:
- Cheltuieli pentru proiectare si asistenta tehnica cap. 3 – 5.175.042,43 lei
- Cheltuieli pentru investitia de baza cap. 4 - 388.164.493,42 lei, din care:
subcap. 4.1 Constructii si instalatii - 237.456.657,73 lei;
subcap. 4.2 Montaj - 9.919.168,42 lei;
subcap. 4.3 Utilaje cu montaj – 35.943.362,85 lei;
subcap. 4.5 Dotari – 104.845.304,42 lei;
- Capitolul 5 – Alte cheltuieli – 4.947.516,52 lei din care Subcapitolul organizare de santier 5.1 – 3.710.637,39 lei si 5.2 Cheltuieli conexe– 1.236.879,13 lei
Modificarea contractului de achizitie publica, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016.
Modificarea contractului in cursul perioadei sale de valabilitate, altfel decat in cazurile si conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016, se realizeaza prin organizarea unei noi proceduri de atribuire, in conformitate cu dispozitiile legii.
In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 30 zile, respectiv 20 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractanta stabileste ca termenul limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare, este in a 22 a zi, respectiv in a 12 a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work, 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
II.2.4.
Description of the procurement