563474-2025 - Result
Romania – Diagnostic agents – Acord cadru Reactivi biochimie, hematologie si imunologie pentru linia automatizata a laboratorului de analize medicale
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleAcord cadru Reactivi biochimie, hematologie si imunologie pentru linia automatizata a laboratorului de analize medicale
DescriptionReactivi biochimie , hematologie si imunologie pentru linia automatizata, conform specificatiilor din caietul de sarcini care face parte integranta din documentatia de atribuire si constituie ansamblul cerintelor pe baza carora se elaboreaza de catre fiecare ofertant propunerea tehnica. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: cu 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor specificata pe SEAP. Data limita de transmitere a raspunsului la solicitarile de clarificari: in a - 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor specificata pe SEAP, Conform art. 160, alin.2 si art.161 din Legea 98/2016 modificata prin OUG 107/2017.
Internal identifier4208498/2025/117
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33694000 Diagnostic agents
5. Lot
LotLOT-0001
TitleREACTIVI BIOCHIMIE SI IMUNOLOGIE COMPATIBILI CU ANALIZORUL INTEGRAT DE CHIMIE si IMUNOLOGIE ALINITY
DescriptionNr.crt Denumirea produsului U/M Cantitate min AC Cantitate max AC Cantitate min CS Cantitate max CS 1.ATPO teste 4000 20000 200 4000 p.u. estimat = 21 lei 2.TSH teste 15600 78000 200 15600 p.u. estimat = 9.85 lei 3.Free T4 teste 10400 52000 200 10400 p.u. estimat = 9.85 lei 4.Free T3 teste 4000 20000 200 4000 p.u. estimat = 9.45 lei 5.Anti-Tg teste 800 4000 200 800 p.u. estimat = 22.35 lei 6.Prolactina teste 1600 8000 200 1600 p.u. estimat = 13.95 lei 7.Progesteron teste 800 4000 200 800 p.u. estimat = 14.60 lei 8.Testosteron teste 1200 6000 200 1200 p.u. estimat = 16.70 lei 9.CMV IgG teste 2200 11000 200 2200 p.u. estimat = 19.80 lei 10.CMV IgM teste 2200 11000 200 2200 p.u. estimat =19.80 lei 11.CMV IgG Aviditate teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 35.25 lei 12.Toxo Ig G teste 2000 10000 200 2000 p.u. estimat = 19.80 lei 13.Toxo IgM teste 2000 10000 200 2000 p.u. estimat = 19.80 lei 14.Toxo IgG Aviditate teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 44.56 lei 15.Rubella IgG teste 1200 6000 200 1200 p.u. estimat = 19.80 lei 16.Rubella IgM teste 1200 6000 200 1200 p.u. estimat = 19.80 lei 17.AgHBs teste 26000 130000 200 26000 p.u. estimat = 11.50 lei 18.Ac HCV teste 26000 130000 200 26000 p.u. estimat = 20.17 lei 19.PSA Total teste 6600 33000 200 6600 p.u. estimat = 14.05 lei 20.PSA liber teste 1600 8000 200 1600 p.u. estimat =15,00 lei 21.CEA teste 4200 21000 200 4200 p.u. estimat = 14.80 lei 22.AFP teste 3000 15000 200 3000 p.u. estimat = 15.00 lei 23.CA 19-9 teste 2400 12000 200 2400 p.u. estimat = 19.70 lei 24.CA 15-3 teste 1400 7000 200 1400 p.u. estimat = 15.00 lei 25.CA 125 teste 2200 11000 200 2200 p.u. estimat = 15.00 lei 26.Cyfra 21-1 teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 40.55 lei 27.LH teste 800 4000 200 800 p.u. estimat = 18.65 lei 28.FSH teste 1200 6000 200 1200 p.u. estimat = 15.00 lei 29.Estradiol teste 800 4000 200 800 p.u. estimat = 15.00 lei 30.DHEA-S teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 19.70 lei 31.beta -hCG teste 1200 6000 200 1200 p.u. estimat = 20.75 lei 32.hs Troponin-I teste 4800 24000 200 4800 p.u. estimat = 21.30 lei 33.BNP teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 70.00 lei 34.NT Pro BNP teste 4000 20000 200 4000 p.u. estimat = 60.00 lei 35.Anti HBc teste 600 3000 200 600 p.u. estimat = 20.75 lei 36.Anti HBc IgM teste 600 3000 200 600 p.u. estimat = 19.00 lei 37.Anti HB e teste 600 3000 200 600 p.u. estimat = 20.75 lei 38.Anti HB s teste 600 3000 200 600 p.u. estimat = 19.00 lei 39.HB e antigen teste 600 3000 200 600 p.u. estimat = 19.00 lei 40.HB e antigen cantitativ teste 200 1000 200 200 p.u. estimat =19.00 lei 41.HIV teste 800 4000 200 800 p.u. estimat = 19.40 lei 42.Antigen HBs cantitativ teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 17.30 lei 43.HE4 teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 67.04 lei 44.EBV VCA IgG teste 1400 7000 200 1400 p.u. estimat = 23.40 lei 45.EBV VCA IgM teste 1200 6000 200 1200 p.u. estimat = 23.40 lei 46.EBV EBNA-1 IgG teste 600 3000 200 600 p.u. estimat = 25.00 lei 47.Cortisol teste 1600 8000 200 1600 p.u. estimat = 20.75 lei 48.HBs Ag confirmatory teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 21.90 lei 49.ProGRP teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 71.74 lei 50.SCC teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 22.75 lei 51.PIVKA teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 89.67 lei 52.Insulina teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 23.05 lei 53.Procalcitonina teste 32600 163000 200 32600 p.u. estimat = 51.53 lei 54.C Peptide teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 22.65 lei 55.SARS CoV2 Ig G teste 1400 7000 200 1400 p.u. estimat = 46.63 lei 56.SARS CoV2 Ig M teste 1400 7000 200 1400 p.u. estimat = 28.60 lei 57.Vitamina D teste 1200 6000 200 1200 p.u. estimat = 32.58 lei 58.AntiHAV IgM teste 600 3000 200 600 p.u. estimat = 21.55 lei 59.B12 teste 3200 16000 200 3200 p.u. estimat = 15.90 lei 60.Folate teste 2600 13000 200 2600 p.u. estimat = 15.15 lei 61.NSE teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 21.50 lei 62.SHBG teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 17.90 lei 63.HOMOCYSTEINE teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 71.60 lei 64.ANTI CCP teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 35.75 lei 65.B12 ACTIV teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 12.89 lei 66.PTH teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 14.30 lei 67.FERRITINA teste 15600 78000 200 15600 p.u. estimat = 9.71 lei 68.TRAB teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 30.05 lei 69.TG teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 22.35 lei 70.SYPHILIS teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 3.95 lei 71.METHOTREXAT teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 31.95 lei 72.HAV igG teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 20.05 lei 73.HSV 1 IG G teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 21.50 lei 74.HSV 2 IG G teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 21.50 lei 75.CYCLOSPORINA teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 71.55 lei 76.SIROLIMUS teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 75.15 lei 77.TACROLIMUS teste 400 2000 200 400 p.u. estimat = 66.90 lei 78.CK MB Teste 200 1000 200 200 p.u. estimat = 5.20 lei 79.URINI NGAL teste 200 800 200 200 p.u. estimat = 53.80 lei 80.HAV TOTAL teste 60 300 30 60 p.u. estimat = 55.40 lei 81.AMH teste 60 300 30 60 p.u. estimat = 148.50 lei 82.Clostridium A/B teste 120 600 60 120 p.u. estimat = 70.70 lei 83.Clostridium GDH teste 120 600 60 120 p.u. estimat = 64.50 lei 84.HEV ig M teste 60 300 30 60 p.u. estimat = 83.60 lei 85.HEV Ig G teste 60 300 30 60 p.u. estimat = 83.60 lei 86.H Pylori teste 60 300 30 60 p.u. estimat = 45.6 lei 87.Rujeola Ig G teste 60 300 30 60 p.u. estimat = 41.72 lei 88.Lyme Ig G teste 60 300 30 60 p.u. estimat = 22.80 lei
Internal identifier1
LotLOT-0002
TitleREACTIVI PENTRU EXAMENUL CITOLOGIC AL FROTIULUI SANGUIN COMPATIBILI CU ANALIZORUL ALINITY HSD
DescriptionNr.crt Denumirea produsului U/M Cantitate min AC Cantitate max AC Cantitate min CS Cantitate max CS 1 Lame Examen citologic frotiu sanguin Test 18200 91000 70 18200; pret unitar estimat = 26.15 lei
Internal identifier2
LotLOT-0003
TitleREACTIVI PENTRU DETERMINAREA TESTELOR DE HEMOLEUCOGRAMA
DescriptionNr.crt Denumirea produsului U/M Cantitate min AC Cantitate max AC Cantitate min CS Cantitate max CS 1 Hemoleucograma Test 250.000 1.000.000 1000 250.000; pret unitar estimat = 5.35 lei 2 Reticulocite Test 4000 20000 1000 4000 pret unitar estimat = 15.00 lei
Internal identifier3