See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Modernizarea infrastructurii educationale la Universitatea din Petrosani Etapa II
Description: Aceasta procedura vizeaza achizitia de aparatură in scopul desfasurarii activitatilor didactice, stiintifice si de cercetare, din cadrul Universitatii din Petroșani. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 Autoritea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11 a zi, inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 1
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39100000 Furniture
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: 1 –Mobilier 1
Description: conform specificatii Caiet de sarcini (Anexa A si Fise tehnice)
Lot: LOT-0003
Title: 2 –Mobilier 2
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0004
Title: 3 –Mobilier 3
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0005
Title: 4 –Echipamente IT
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 30213100 Portable computers
Lot: LOT-0002
Title: 5 - Aparatura 1
Internal identifier: 5
Main classification (cpv): 38500000 Checking and testing apparatus
Lot: LOT-0006
Title: 6 - Aparatura 2
Internal identifier: 6
Main classification (cpv): 31161000 Parts for electrical motors and generators
Lot: LOT-0007
Title: 7 - Aparatura 3
Internal identifier: 7
Main classification (cpv): 38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
Additional classification (cpv): 38400000 Instruments for checking physical characteristics, 39162200 Training aids and devices, 43328100 Hydraulic equipment
Lot: LOT-0008
Title: 8 - Aparatura 4
Internal identifier: 8
Main classification (cpv): 38545000 Gas-testing kits
Lot: LOT-0009
Title: 9 - Aparatura 5
Internal identifier: 9
Main classification (cpv): 38432210 Gas chromatographs