564706-2021 - ResultRomania-București: Diesel fuel (EN 590)
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Acord-cadru de furnizare motorina de uz militar (F-54)
Reference number: 4193125_2020_PAAPD1107489
II.1.2.
Main CPV code
09134220 Diesel fuel (EN 590)
II.1.4.
Short description
Furnizare motorina de uz militar (F-54), conform cerintelor din caietul de sarcini
Numarul zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 20.
In masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate in termenul de mai sus, raspunsul autoritatii contractante la aceste solicitari va fi transmis in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Cantitate estimativa minima a acordului-cadru: 35.000 tone;
Cantitate estimativa maxima a acordului-cadru: 55.000 tone;
Cantitate estimative minime/maxime a unui singur contract subsecvent: 1.000 tone/ 15.000 tone.
Valoarea totală estimată a acordului-cadru (285.505.000,00 lei fără TVA) a fost calculată având în vedere prețul unitar estimat de 5.191,00 lei/tonă fără TVA, din care acciza 1.923,54 lei/tonă, valabilă la momentul publicării documentației de atribuire.