See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Încheiere acord-cadru furnizare ”Autospeciala de capacitate marita pentru interventii la incendii aeroportuare pe sasiu 8x8”, “Utilaj de spalare aeronave si motoare de aviatie” și „Tractoare de manevrat aeronave de capacitate mare-medie-mica”
Description: Incheiere Acord Cadru de Furnizare . ”Autospeciala de capacitate marita pentru interventii la incendii aeroportuare pe sasiu 8x8” - 14 complete, “Utilaj de spalare aeronave si motoare de aviatie” - 10 complete, „Tractoare de manevrat aeronave de capacitate mare” - 4 complete, „Tractoare de manevrat aeronave de capacitate medie” - 6 complete, „Tractoare de manevrat aeronave de capacitate mică” - 16 complete Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18
Internal identifier: A1-10418
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144000 Special-purpose motor vehicles
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Autospecială de capacitate mărită pentru intervenții la incendii aeroportuare pe șasiu 8x8
Description: Incheierea unui acord-cadru de furnizare ”Autospecială de capacitate mărită pentru intervenții la incendii aeroportuare pe șasiu 8x8” având durata de 24 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si specificației tehnice.
Lot: LOT-0002
Title: Utilaj de spalare aeronave si motoare de aviatie
Description: Incheierea unui acord-cadru de furnizare ”Utilaje de spalare aeronave si motoare de aviatie” având durata de 24 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si specificației tehnice.
Main classification (cpv): 34144212 Water-tender vehicles
Lot: LOT-0003
Title: Tractor de manevrat aeronave cap mare
Description: Incheierea unui acord-cadru de furnizare ”Tractor de manevrat aeronave cap mare” având durata de 24 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si specificației tehnice.
Main classification (cpv): 34144740 Aircraft-towing vehicles
Lot: LOT-0004
Title: Tractor de manevrat aeronave cap medie
Description: Incheierea unui acord-cadru de furnizare ”Tractor de manevrat aeronave cap medie” având durata de 24 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si specificației tehnice.
Lot: LOT-0005
Title: Tractor de manevrat aeronave cap mica
Description: Incheierea unui acord-cadru de furnizare ”Tractor de manevrat aeronave cap mica” având durata de 24 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si specificației tehnice.