2. Procedure
Procedure
Title: Η αριθ. 01/2026 Διακήρυξη ΥΝΑΝΠ/ΓΔΟΥ/ΔΙΠΕΑ 2ου για την «Προμήθεια Φυσιγγίων 9x19mm και 5,56x45mm»
Description: Διακήρυξη αριθ. 01/2026 Ηλεκτρονικού, Ανοικτού, Διεθνούς Διαγωνισμού για την «Προμήθεια Φυσιγγίων 9x19mm και 5,56x45mm», συνολικής προϋπολογισθείσας αξίας σύμβασης διακοσίων τεσσάρων χιλιάδων οκτακοσίων οκτώ ευρώ και ογδόντα λεπτών του ευρώ #204.808,80€#, (συμπεριλαμβανομένων Φ.Π.Α. 24% και νομίμων κρατήσεων), με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά αποκλειστικά βάσει τιμής. Συστημικός αριθμός : - 389540-
Previous notice: 74889-2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35330000 Ammunition
5. Lot
Lot: LOT-0002
Title: Είδος Β΄: Προμήθεια φυσιγγίων 5,56x45mm ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 389540
Description: Αντικείμενο της παρούσας σύμβασης είναι η προμήθεια φυσιγγίων 9x19mm και 5,56x45mm, από το ελεύθερο εμπόριο, τα οποία προορίζονται για χρήση από το προσωπικό του Λιμενικού Σώματος – Ελληνική Ακτοφυλακή. Αναλυτικότερα αυτά περιγράφονται ως Είδος Α΄και Είδος Β΄ στο Παράρτημα Δ’ – Τεχνικές Προδιαγραφές της διακήρυξης. Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στον ακόλουθο κωδικό του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 35330000-6 Η συνολική αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των διακοσίων τεσσάρων χιλιάδων οκτακοσίων οκτώ ευρώ και ογδόντα λεπτών του ευρώ #204.808,80€#, (συμπεριλαμβανομένων Φ.Π.Α. 24% και νομίμων κρατήσεων) και αναλύεται σε καθαρή αξία #165.168,39€# και αξία Φ.Π.Α. #39.640,41€#. Η συνολική αξία εκάστου είδους αναλύεται ως εξής: Α) Για το είδος Α΄ «Προμήθεια φυσιγγίων 9x19mm» καθαρή αξία εκατόν τέσσερις χιλιάδες εξακόσια ογδόντα τέσσερα ευρώ και πενήντα δύο λεπτά του Ευρώ #104.684,52€# και αξία Φ.Π.Α. είκοσι πέντε χιλιάδες εκατόν είκοσι τέσσερα ευρώ και είκοσι οκτώ λεπτά του Ευρώ #25.124,28€», ήτοι συνολική προϋπολογισθείσα αξία εκατόν είκοσι εννέα χιλιάδες οκτακόσια οκτώ ευρώ και ογδόντα λεπτά του ευρώ #129.808,80€#. Β) Για το είδος Β΄ «Προμήθεια φυσιγγίων 5,56x45mm» καθαρή αξία εξήντα χιλιάδες τετρακόσια ογδόντα τρία ευρώ και ογδόντα επτά λεπτά του Ευρώ #60.483,87€# και αξία Φ.Π.Α. δεκατέσσερις χιλιάδες πεντακόσια δεκαέξι ευρώ και δεκαέξι λεπτά του Ευρώ #14.516,16€», ήτοι συνολική προϋπολογισθείσα αξία εβδομήντα πέντε χιλιάδες ευρώ #75.000,00€#. Προσφορές υποβάλλονται είτε για το σύνολο των ανωτέρω υπό προμήθεια Ειδών (Α΄ και Β΄), είτε τμηματικά για οποιοδήποτε Είδος, όπως αυτά περιγράφονται αναλυτικά στο Παράρτημα Δ’ (Τεχνικές Προδιαγραφές) της Διακήρυξης. Σε κάθε περίπτωση θα υποβάλλεται προσφορά για το σύνολο των τεμαχίων εκάστου Είδους. Οι προσφορές που θα κατατεθούν θα είναι σε κάθε περίπτωση για κάθε είδος ξεχωριστές. Η διάρκεια της σύμβασης, ήτοι η παράδοση των υπό προμήθεια ειδών ορίζεται σε έξι (06) μήνες για τα Είδη Α΄ και Β΄, από την επομένη της υπογραφής της σύμβασης, σύμφωνα με το Παράρτημα Δ’- Τεχνικές Προδιαγραφές της Διακήρυξης. Ως τόπος παράδοσης των υπό προμήθεια ειδών ορίζεται ο νομός Αττικής, σε κτίριο που θα υποδειχθεί από την αρμόδια διεύθυνση (Δ.ΕΠΙΧ.), σύμφωνα με τα αναλυτικά οριζόμενα στο Παράρτημα Δ’ (Τεχνικές Προδιαγραφές) της παρούσας. Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς αποκλειστικά βάσει τιμής. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο Παράρτημα Δ’ (Τεχνικές Προδιαγραφές) της Διακήρυξης. Αναλυτικές πληροφορίες παρέχονται και στον μοναδικό url https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/389540 το οποίο παρέχει απευθείας πρόσβαση σε στοιχεία και έγγραφα της Δημόσιας Σύμβασης της ηλεκτρονικής διαδικασίας με ΑΑ 389540 στο ΕΣΗΔΗΣ.
Additional classification (cpv): 35330000 Ammunition