569313-2023 - ResultRomania-București: Irrigation works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
„INV - 4/2023 Executia lucrarilor pentru obiectivele de investiţii aflate in administrarea ANIF, din cadrul Programului National de Reabilitare a Infrastructurii Principale de Irigatii din Romania, pentru obiectivele de investitii: 4 Loturi
Reference number: 29275212/Inv4/2023
II.1.2.
Main CPV code
45232120 Irrigation works
II.1.4.
Short description
INV - 4/2023 Executia lucrarilor pentru obiectivele de investiţii aflate in administrarea ANIF, din cadrul Programului National de Reabilitare a Infrastructurii Principale de Irigatii din Romania, pentru obiectivele de investitii: 4Loturi
Lot I - „ Reabilitarea amenajării de irigaţii Giurgiu Razmiresti Zona A+C jud Giurgiu”
Lot II - „ Reabilitarea amenajarii de irigatii Sculeni Tutora Gorban jud Iasi”;
Lot III – “Lucrari de combatere a eroziunii solului amenajarea terenurilor alunecate si eliminarea excesului de umiditate in zona Horezu Vaideni jud valcea”
Lot IV - „Reabilitarea amenajării de irigaţii Carasu – Nicolae Bălcescu Constanta”
Valoarea estimata a obiectivelor de investitii pentru toate cele cinci loturi este de 509.257.571,61 lei fara TVA , din care:
Nota: Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarifcari adresate de ofertanti cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Ofertantii pot solicita clarificari cu privire la continutul documentatiei de atribuire cu 25 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
LOT II „ Reabilitarea amenajarii de irigatii Sculeni Tutora Gorban jud Iasi
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Lot II - „ Reabilitarea amenajarii de irigatii Sculeni Tutora Gorban jud Iasi”; in valoare estimata de 63.298.848,57 lei fara TVA din care organizarea de santier in valoare estimata de 468.578,31 lei fara TVA; cheltuieli pentru asigurarea utilitatilor necesare obiectivului in valoare estimata de 39.471,30 lei fara TVA; cheltuieli pentru amenajare teren, protectia mediului in valoare de 77.315,90 lei fara TVA; probe tehnologice in valoare estimata de 164.002,41 lei fara TVA si cheltuieli pt investitia de baza 62.549.480,65 lei fara TVA;
LOT III - “Lucrari de combatere a eroziunii solului amenajarea terenurilor alunecate si eliminarea excesului de umiditate in zona Horezu Vaideni jud Valcea
Lot No: 3
45112500 Earthmoving work
Lot III – “Lucrari de combatere a eroziunii solului amenajarea terenurilor alunecate si eliminarea excesului de umiditate in zona Horezu Vaideni jud valcea” in valoare estimata de 36.351.777,52 lei fara TVA din care: cheltuieli pentru amenajare teren, protectia mediului in valoare de 199.557,60 lei fara TVA; organizarea de santier in valoare estimata de 1.061.882,50 lei fara TVA si cheltuieli pt investitia de baza 35.352.403,27 lei fara TVA;
Lot No: 1
45232120 Irrigation works, 45247111 Irrigation channel construction work
Lot I - „ Reabilitarea amenajării de irigaţii Giurgiu Razmiresti Zona A+C jud Giurgiu” in valoare estimata de 308.867.981 lei fara TVA din care: organizarea de santier in valoare estimata de – 219.926 lei fara TVA, probe tehnologice in valoare estimata de 2.065.094 lei fara TVA si cheltuieli pt investitia de baza in valoare estimata de – 306.582.961 lei fara TVA;
Lot IV - Reabilitarea amenajării de irigaţii Carasu – Nicolae Bălcescu Constanta”
Lot No: 4
Lot IV - „Reabilitarea amenajării de irigaţii Carasu – Nicolae Bălcescu Constanta” in valoare estimata de 100.738.964,52 lei fara TVA din care organizarea de santier in valoare estimata de 203.392,72 lei fara TVA; probe tehnologice in valoare estimata de 66.031,62 lei fara TVA si cheltuieli pt investitia de baza 99.342.447,68 lei fara TVA;