572196-2023 - ResultRomania-Alexandria: Snow-clearing services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Întreţinerea curentă pe timp de iarnă a drumurilor judeţene din judeţul Teleorman
Reference number: 4652686/2022/13/I/S
II.1.2.
Main CPV code
90620000 Snow-clearing services
II.1.4.
Short description
Prestarea serviciilor de ,,Întreţinerea curentă pe timp de iarnă a drumurilor judeţene din judeţul Teleorman", in conformitate cu cerintele Caietului de sarcini.
Numărul de zile înainte de termenul-limită pentru primirea Ofertelor până când Ofertanții pot solicita clarificări: 21.
Numărul de zile calendaristice înaintea termenului limită de primire a Ofertelor la care Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet la toate solicitările de clarificări și/sau informații suplimentare primite de la operatorii economici interesați: 11.
Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://www.e-licitatie.ro/pub).
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Se vor presta servicii de ,,Întreţinere curentă pe timp de iarnă a drumurilor judeţene din judeţul Teleorman",in conformitate cu cerintele Caietului de sarcini. Cantitatile minime - maxime ale acordului cadru si a contractelor subsecvente se regasesc la nivelul anexelor din Caietul de sarcini.
Valoarea maxima estimata a acordului cadru este de 124.932.102 lei (fără TVA), din care:
- Suma maximă necesară efectuării deszăpezirii drumurilor județene pentru sezonul de iarnă nr. 1 este de 31.187.626 lei, fără TVA;
- Suma maximă necesară efectuării deszăpezirii drumurilor județene pentru sezonul de iarnă nr. 2 este de 31.369.224 lei, fără TVA;
- Suma maximă necesară efectuării deszăpezirii drumurilor județene pentru sezonul de iarnă nr. 3 este de 31.187.626 lei, fără TVA;
- Suma maximă necesară efectuării deszăpezirii drumurilor județene pentru sezonul de iarnă nr. 4 este de 31.187.626 lei, fără TVA.