573232-2020 - ResultRomania-Cluj-Napoca: Sewage work
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
CL25 – Facilitǎṭi pentru nǎmol. Realizare treaptǎ terțiarǎ la SEAU Huedin și SEAU Cehu Silvaniei și extindere SEAU Sărmăşag
Reference number: CL 25 – POIM
II.1.2.
Main CPV code
45232420 Sewage work
II.1.4.
Short description
Prin această componentă a proiectului, se urmareste crearea de facilități de nămol și extinderea capacității de epurare la stațiile de epurare din județele Cluj și Sălaj: SEAU Cluj-Napoca, SEAU Dej, SEAU Gherla, SEAU Huedin, SEAU Zalău, SEAU Cehu Silvaniei și SEAU Sărmășag, în cadrul Proiectului Regional de Dezvoltare a Infrastructurii de Apă și Apă Uzată din județele Cluj și Sălaj, în perioada 2014-2020.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45252130 Sewage plant equipment, 45252140 Sludge-dewatering plant construction work, 71320000 Engineering design services
II.2.4.
Description of the procurement
Achizitia sectorială prevede contractarea proiectarii si executiei lucrarilor de realizare a instalației de uscare și valorificare a nămolului la SEAU Cluj-Napoca, crearea de platforme de stocare temporară a nămolului la SEAU Dej și SEAU Zalău, mărirea capacitatii de tratare si modernizarea liniei namolului la SEAU Gherla, realizarea treptei tertiare la SEAU Huedin și SEAU Cehu Silvaniei și extinderea SEAU Sărmășag, conform descrierii detaliate din caietul de sarcini.
Contractantul va fi responsabil pentru proiectarea si executia tuturor lucrarilor, conform descrierii din caietul de sarcini.
Durata de realizare a lucrarilor este 30 de luni, din care șase luni pentru proiectare și 24 de luni pentru executie, la care se adauga perioada de garantie de 36 de luni.