573391-2022 - ResultRomania-Târgu Mureș: Meter reading service
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Serviciu integrat de colectare, operare și validare date de măsurare contor
Reference number: RO10976687/2061/2022
II.1.2.
Main CPV code
65500000 Meter reading service
II.1.4.
Short description
Serviciu integrat de colectare, operare și validare date de măsurare contor se prestează în instalaţiile electrice şi de gaz aparţinând Centrelor de Operaţiuni Reţea şi punctelor de lucru ale acestora din zona de activitate a DELGAZ GRID SA
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Serviciu integrat de colectare, operare și validare date de măsurare contor se prestează în instalaţiile electrice şi de gaz aparţinând Centrelor de Operaţiuni Reţea şi punctelor de lucru ale acestora din zona de activitate a DELGAZ GRID SA .
Prestatorul trebuie să asigure planificarea activității de colectare date de măsurare , servicii de citire în teren precum și monitorizarea activității prestate pentru:
Citire periodică a:
- contoarelor de gaz
- contoarelor de electricitate
- clienți vulnerabili gaz
- clienți vulnerabili energie
Citire la cerere:
- contoare electricitate
- contoare gaz
Autocitire: date de măsurare(foto cu index și serie contor) preluate de la clienți conform reglementărilor legale în vigoare.
Serviciile incluse în tariful de colectare, operare și validare date de măsurare contor de gaz și energie electrică se regasesc detaliate in caietul de sarcini nr. 27733 din 03.05.2022.
Volumul de servicii ale activității de colectare, operare și validare date de măsurare contor achiziționate se regaseste detaliat in caietul de sarcini nr. 27733 din 03.05.2022 si Anexele acestuia (Anexa 4).