575919-2026 - Competition
Poland – Coal-tip management services – Termiczna reaktywacja granulowanego węgla aktywnego WG-12 stosowanego do uzdatniania wody w ZPW Miedwie wraz z wydobyciem i ponownym zasypaniem 4 filtrów
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Termiczna reaktywacja granulowanego węgla aktywnego WG-12 stosowanego do uzdatniania wody w ZPW Miedwie wraz z wydobyciem i ponownym zasypaniem 4 filtrów
Description: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienie jest wykonanie usługi reaktywacji złoża z węglem aktywnym formowanym WG-12 stosowanym w Stacji Uzdatniania Wody „Miedwie” polegającego na regeneracji złoża w filtrach: B,C,D,G, tj. 4 szt. w ilości ogółem 720 m3. Ostatnia regeneracja węgla w filtrach B,C,D,G, została przeprowadzona w III/IV kwartale 2022 r. Parametry złoża: wysokość złoża: 2,65 m, powierzchnia złoża: 67,92 m2, objętość złoża: 180 m3. Węgiel po regeneracji zasypany do filtrów B,C,D,G powinien spełniać wymagania normy PN-90/C-97554 – Węgiel aktywny formowany. 2. Kody CPV: 90.53.20.00-5 – usługa uzdatniania płuczki węglowej 24.95.42.00-8 – Regenerowany węgiel aktywny 3. Zakres zamówienia został szczegółowo określony w załączniku nr 2 stanowiącym opis przedmiotu zamówienia 4. Uwaga! Na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Uwaga! Na podstawie art. 139 ust. 2 ustawy wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity Europejski Dokument Zamówienia, zwany dalej także JEDZ). Zamawiający wezwie do złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (JEDZ) wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zgodnie z Rozdziałem VI pkt 2 ppkt 1 SWZ. 6. Na podstawie art. 128 ust. 1 ustawy, jeżeli wykonawca nie złożył oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, podmiotowych środków dowodowych, innych dokumentów lub oświadczeń składanych w postępowaniu lub są one niekompletne lub zawierają błędy, zamawiający wzywa wykonawcę odpowiednio do ich złożenia, poprawienia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie z zastrzeżeniem art. 128 ust. 1 pkt 1 i 2 oraz ust. 3 ustawy. 7. Jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zapisów niniejszego punktu nie stosuje się jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 8. Na podstawie art. 107 ust. 2 i ust. 3 ustawy pzp jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych, lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnienia dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. 9. Podmiotowe środki dowodowe potwierdzające brak podstaw wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 9. Wykonawcy zagraniczni: Zamawiający wymaga złożenia dokumentów, o których mowa w niniejszym SWZ zgodnie z § 4 Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy. 10. Wykonawca zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych może złożyć certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych odpowiednio w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 1 lub 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych.
Internal identifier: Nr sprawy 49/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: O udzielenie zamówienia może ubiegać się wykonawca, który nie podlega wykluczeniu z postępowania. Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się wykonawcę, w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1, art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp oraz z uwagi na treść art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, a także , gdy w stosunku, do wykonawcy zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. Uwaga! na podstawie art. 393 ust. 4 w postępowaniu o udzielenie zamówienia sektorowego wykonawca nie podlega wykluczeniu w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit h ustawy oraz w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 2 ustawy, jeżeli osoba, o której mowa w tym przepisie została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit h ustawy. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem Podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. Przesłanki wykluczenia zostały szczegółowo określone w dokumentach zamówienia.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90532000 Coal-tip management services
Additional classification (cpv): 24954200 Regenerated activated carbon
5. Lot
Lot: LOT-0008
Description: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienie jest wykonanie usługi reaktywacji złoża z węglem aktywnym formowanym WG-12 stosowanym w Stacji Uzdatniania Wody „Miedwie” polegającego na regeneracji złoża w filtrach: B,C,D,G, tj. 4 szt. w ilości ogółem 720 m3. Ostatnia regeneracja węgla w filtrach B,C,D,G, została przeprowadzona w III/IV kwartale 2022 r. Parametry złoża:  wysokość złoża: 2,65 m,  powierzchnia złoża: 67,92 m2,  objętość złoża: 180 m3. Węgiel po regeneracji zasypany do filtrów B,C,D,G powinien spełniać wymagania normy PN-90/C-97554 – Węgiel aktywny formowany. 2. Kody CPV: 90.53.20.00-5 – usługa uzdatniania płuczki węglowej 24.95.42.00-8 – Regenerowany węgiel aktywny 3. Zakres zamówienia został szczegółowo określony w załączniku nr 2 stanowiącym opis przedmiotu zamówienia
Internal identifier: Termiczna reaktywacja granulowanego węgla aktywnego WG-12 stosowanego do uzdatniania wody w ZPW Miedwie wraz z wydobyciem i ponownym zasypaniem 4 filtrów