576247-2025 - Result
Romania – Pick-ups – Autovehicule cu mtma sub 3.500 kg
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleAutovehicule cu mtma sub 3.500 kg
DescriptionIncheierea unui contract de furnizare produse avand ca obiect achizitionarea de „Autovehicule cu mtma sub 3.500 kg” - in conformitate cu precizarile din CS, cu respectarea tuturor parametrilor cuprinsi in fisele tehnice atasate, avand urmatoarele loturi: LOT 1 – Autoutilitara 4x2 7 locuri mtma < 3.5 t (CPV 34131000-4) LOT 2 – Autoutilitara 4x4 mtma < 3.5 t (CPV 34131000-4) LOT 3 - Autoturism de teren 4x4 (CPV 34110000-1) LOT 4 - Miniexcavatoare si remorca aferentă pentru transport, cu mtma a ansamblului < 3,5 t (CPV principal 43262100-8 + CPV secundar 34223310-2) Numǎrul de zile pȃnǎ la care potențialii ofertanți pot solicita clarificǎri referitoare la documentația de atribuire, ȋnainte de data limitǎ de depunere a ofertei este 20. Entitatea contractantǎ va rǎspunde tuturor solicitǎrilor de clarificǎri sau informațiilor suplimentare în a 11-a zi ȋnainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Entitatea contractantă va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit mai sus.
Internal identifierRO14476722 – 2025 – Cap.3 Produse
Type of procedureOpen
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 34131000 Pick-ups
5. Lot
LotLOT-0001
TitleAutotutilitara 4x2 7 locuri mtma < 3.5 t
DescriptionAutotutilitara 4x2 7 locuri mtma < 3.5 t - maxim 27 buc, in conformitate cu precizarile din CS, cu respectarea tuturor parametrilor cuprinsi in fisele tehnice atasate. Prețul contractului este format din prețul autovehiculelor care vor fi achizitionate în anul 2025, respectiv prețul autovehiculelor posibil a se livra suplimentar, în funcție de resursele alocate, conform graficului de livrare Durata contractului : 42 luni (pana in data de 30.11.2028 (include si cele 36 de luni de garantie), livrarea produselor facandu-se până cel mai târziu în data de 30.11.2025)
Internal identifier1
LotLOT-0002
TitleAutoutilitara 4x4 mtma < 3.5 t
DescriptionAutoutilitara 4x4 mtma < 3.5 t - maxim 24 buc, in conformitate cu precizarile din CS, cu respectarea tuturor parametrilor cuprinsi in fisele tehnice atasate. Prețul contractului este format din prețul autovehiculelor care vor fi achizitionate în anul 2025, respectiv prețul autovehiculelor posibil a se livra suplimentar, în funcție de resursele alocate, conform graficului de livrare Durata contractului : 42 luni (pana in data de 30.11.2028 (include si cele 36 de luni de garantie), livrarea produselor facandu-se până cel mai târziu în data de 30.11.2025)
Internal identifier2
LotLOT-0003
TitleAutoturism de teren 4x4
DescriptionAutoturism de teren 4x4 - maxim 24 buc, in conformitate cu precizarile din CS, cu respectarea tuturor parametrilor cuprinsi in fisele tehnice atasate. Prețul contractului este format din prețul autovehiculelor care vor fi achizitionate în anul 2025, respectiv prețul autovehiculelor posibil a se livra suplimentar, în funcție de resursele alocate, conform graficului de livrare Durata contractului : 42 luni (pana in data de 30.11.2028 (include si cele 36 de luni de garantie), livrarea produselor facandu-se până cel mai târziu în data de 30.11.2025)
Internal identifier3
Main classification (cpv): 34110000 Passenger cars
LotLOT-0004
TitleMiniexcavatoare si remorca aferentă pentru transport, cu mtma a ansamblului < 3,5 t
DescriptionMiniexcavatoare si remorca aferentă pentru transport, cu mtma a ansamblului < 3,5 t - maxim 7 buc, in conformitate cu precizarile din CS, cu respectarea tuturor parametrilor cuprinsi in fisele tehnice atasate. Prețul contractului este format din prețul autovehiculelor care vor fi achizitionate în anul 2025, respectiv prețul autovehiculelor posibil a se livra suplimentar, în funcție de resursele alocate, conform graficului de livrare Durata contractului : 42 luni (pana in data de 30.11.2028 (include si cele 36 de luni de garantie), livrarea produselor facandu-se până cel mai târziu în data de 30.11.2025)
Internal identifier4
Main classification (cpv): 43262100 Mechanical excavators
Additional classification (cpv): 34223310 General-purpose trailers