Additional information
Informatiile prezentate la aceasta sectiune se completeaza cu cele din cuprinsul documentului INSTRUCTIUNI PENTRU OFERTANTI, parte a documentatiei de atribuire.
5. Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”.