577633-2019 - ResultRomania-Bucharest: Overhaul and refurbishment work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
„Acord-cadru de lucrări de investiții, de modernizare, reparații, reabilitare, consolidare, instalații și construire la obiectivele/clădirile aflate în administrarea [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Reference number: 38248861/2019/03
II.1.2.
Main CPV code
45453000 Overhaul and refurbishment work
II.1.4.
Short description
Detalierea operatiunilor care constituie obiectul achizitiei se regaseste detaliat la nivelul caietului de sarcini parte a documentelor prezentei achizitii.
În cadrul acestei proceduri, beneficiarii achizitiei si semnatarii acordului-cadru sunt mai multe autoritati contractante care, in baza art. 44 din Legea nr. 98/2016 realizeaza in comun prezenta achizitie, autoritatea contractanta care este mandatata sa organizeze prezenta procedura de atribuire ca lider de asociere fiind D.A.U.I. S4 si in continuare prin autoritate contractantă se va intelege oricare dintre autoritatile contractante beneficiare/semnatare ale acordului-cadru.
Autoritatile contractante care se asociaza pentru realizarea prezentei achizitii in comun sunt:
— Direcția de Administrare a Unităților de Învățământ Sector 4 – lider de asociere,
— Sectorul 4 al Municipiului București – membru de asociere,
— Direcția Generală de Impozite și Taxe Locale Sector 4 – membru de asociere,
— Direcția [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
„Acord-cadru de lucrari de investiții, de modernizare, reparatii, reabilitare, consolidare, instalatii si construire la obiectivele/cladirile aflate in administrarea Sectorului 4 al municipiului Bucuresti si a Directiilor descentralizate”, conform cerintelor caietului de sarcini.
Cantitatile estimate minime-maxime ce pot face obiectul acordului-cadru, precum si cele ce pot face obiectul unui contract subsecvent se regasesc detaliate si publicate in anexa la documentatia de atribuire.