See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: DELEGAREA PRIN CONCESIUNE A GESTIUNII UNOR ACTIVITĂȚI COMPONENTE ALE SERVICIULUI DE SALUBRIZARE A UNITĂȚILOR ADMINISTRATIV TERITORIALE MEMBRE ALE ASOCIAȚIEI DE DEZVOLTARE INTERCOMUNITARĂ ECONEAMȚ, DIN ZONA 1, JUDEȚUL NEAMȚ
Description: Obiectul achiziției îl constituie „Contractul de delegare a gestiunii unor activități componente ale serviciului de salubrizare prestate la nivelul localităților ce alcătuiesc Zona 1 de colectare din SMID Neamț”. Contractul are ca obiect delegarea gestiunii următoarelor activități componente ale serviciului de salubrizare, prestate la nivelul localităților ce alcătuiesc Zona 1 a SMID Neamț: a) colectarea separată și transportul separat al deșeurilor menajere și al deșeurilor similare provenind din activități comerciale din industrie și instituții, inclusiv fracții colectate separat; b) sortarea deșeurilor de hârtie, carton, metal, plastic și sticlă colectate separat din deșeurile municipale în stații de sortare, inclusiv transportul reziduurilor rezultate din sortare la depozitele de deșeuri și/sau la instalațiile de valorificare energetică. Prestarea acestei activități presupune operarea Stației de sortare Piatra-Neamț; c) tratarea aerobă a biodeșeurilor colectate separat în instalații de compostare, inclusiv transportul reziduurilor la depozitele de deșeuri și/sau la instalațiile de valorificare energetică. Prestarea acestei activități presupune operarea Stației de compostare Piatra-Neamț. De asemenea, contractul are ca obiect delegarea gestiunii următoarelor servicii conexe serviciului de salubrizare, cu grad redus de repetabilitate și care se desfășoară ocazional, prestate la nivelul localităților ce alcătuiesc Zona 1 a SMID Neamț: a) colectarea separată și transportul separat al deșeurilor provenite din locuințe, generate de activități de reamenajare și reabilitare interioară și/sau exterioară a acestora; b) colectarea separată și transportul separat al deșeurilor voluminoase inclusiv saltelele și mobila; c) colectarea separată și transportul separat al deșeurilor provenite de la evenimentele publice; d) colectarea separată și transportul separat al deșeurilor municipale abandonate; e) colectarea separată și transportul separat al deșeurilor abandonate provenite de la lucrări de construcții.
Internal identifier: 211/25.04.2024
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Contractul are ca obiect delegarea prin concesiune a gestiunii următoarelor activități componente ale serviciului de salubrizare, prestate la nivelul localităților ce alcătuiesc Zona 1 a SMID Neamț: a) colectarea separată și transportul separat al deșeurilor menajere și al deșeurilor similare provenind din activități comerciale din industrie și instituții, inclusiv fracții colectate separat; b) sortarea deșeurilor de hârtie, carton, metal, plastic și sticlă colectate separat din deșeurile municipale în stații de sortare, inclusiv transportul reziduurilor rezultate din sortare la depozitele de deșeuri și/sau la instalațiile de valorificare energetică. Prestarea acestei activități presupune operarea Stației de sortare Piatra-Neamț; c) tratarea aerobă a biodeșeurilor colectate separat în instalații de compostare, inclusiv transportul reziduurilor la depozitele de deșeuri și/sau la instalațiile de valorificare energetică. Prestarea acestei activități presupune operarea Stației de compostare Piatra-Neamț. De asemenea, contractul are ca obiect delegarea gestiunii următoarelor servicii conexe serviciului de salubrizare, cu grad redus de repetabilitate și care se desfășoară ocazional, prestate la nivelul localităților ce alcătuiesc Zona 1 a SMID Neamț: a) colectarea separată și transportul separat al deșeurilor provenite din locuințe, generate de activități de reamenajare și reabilitare interioară și/sau exterioară a acestora; b) colectarea separată și transportul separat al deșeurilor voluminoase inclusiv saltelele și mobila; c) colectarea separată și transportul separat al deșeurilor provenite de la evenimentele publice; d) colectarea separată și transportul separat al deșeurilor municipale abandonate; e) colectarea separată și transportul separat al deșeurilor abandonate provenite de la lucrări de construcții. Aria de delegare a gestiunii activităților componente ale serviciului de salubrizare ce fac obiectul contractului de delegare este alcătuită din raza teritorială a localităților ce alcătuiesc Zona 1 de colectare din SMID Neamț, respectiv localitățile menționate la punctul II.2.3 Locul de executare.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 77120000 Composting services, 90511100 Urban solid-refuse collection services, 90512000 Refuse transport services, 90513000 Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services