578327-2024 - Result
Romania – Planting and maintenance services of green areas – Servicii de întreținere, amenajare și modernizarea spațiilor aparținând domeniului public și privat de pe raza administrativ teritorială a Sectorului 5 al Municipiului București”
Contract or concession award notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleServicii de întreținere, amenajare și modernizarea spațiilor aparținând domeniului public și privat de pe raza administrativ teritorială a Sectorului 5 al Municipiului București”
DescriptionServicii de întreținere, amenajare și modernizarea spațiilor aparținând domeniului public și privat de pe raza administrativ teritorială a Sectorului 5 al Municipiului București în conformitate cu cerințele din documentația de atribuire. Valoarea estimata fara TVA: 952.638.435,00 lei. Interval valoric: 30.225.493,93 lei (valoare minima estimata a celui mai mic contract subsecvent) - 952.638.435,00 lei (valoare estimata a celui mai mare acord cadru) Număr de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/ candidaturilor - 15 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări cu 10 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier4433953/2019/24
Type of procedureOpen
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 77310000 Planting and maintenance services of green areas
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionServicii de întreținere, amenajare și modernizarea spațiilor aparținând domeniului public și privat de pe raza administrativ teritorială a Sectorului 5 al Municipiului București în conformitate cu cerințele din documentația de atribuire.
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 34928400 Urban furniture, 44400000 Miscellaneous fabricated products and related items, 45111291 Site-development work, 45112700 Landscaping work, 71421000 Landscape gardening services, 77320000 Sports fields maintenance services, 77340000 Tree pruning and hedge trimming, 90600000 Cleaning and sanitation services in urban or rural areas, and related services