579355-2026 - Competition
Poland – Construction work – Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego 1D z podziemnym garażem oraz zagospodarowaniem terenu przy ul. Hallera w Krośnie dz. nr 3424/2 obręb Krościenko Niżne
Contract or concession notice – standard regime
Works - Services
2. Procedure
Procedure
Title: Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego 1D z podziemnym garażem oraz zagospodarowaniem terenu przy ul. Hallera w Krośnie dz. nr 3424/2 obręb Krościenko Niżne
Description: Przedmiotem zamówienia w formule zaprojektuj i wybuduj jest wykonanie prac projektowych i robót budowlanych, polegających na wybudowaniu budynku mieszkalnego wielorodzinnego 1D z podziemnym garażem, wraz z instalacjami wewnętrznymi i wyposażeniem stałym oraz uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu. Lokale mieszkalne powinny być wykończone „pod klucz” tzn.: w stanie umożliwiającym zamieszkanie bez konieczności ponoszenia przez najemcę dodatkowych kosztów związanych z wykończeniem lokalu, w szczególności powinny posiadać: a) powłoki malarskie ścian i sufitów, b) okładziny podłogowe we wszystkich pomieszczeniach, c) okładziny ścian w węzłach sanitarnych (płytki gresowe na pełną wysokość), aneksach kuchennych i kuchniach (fartuchy z płytek gres) , d) wewnętrzną stolarkę drzwiową, e) płyty indukcyjne czteropalnikowe, piekarnik elektryczny do zabudowy, zlewozmywak jednokomorowy wraz z ociekaczem z konglomeratu i baterią f) biały montaż łazienki (umywalki, wanny/ prysznice, miski ustępowe „typu geberit” itp.) Na przedmiot zamówienia składa się: • wykonanie na podstawie projektu architektoniczno-budowlanego i PZT oraz pozwolenia na budowę projektu technicznego w branży konstrukcyjnej oraz projektów branżowych instalacji wewnętrznych w zakresie umożliwiającym uzyskanie decyzji organów nadzoru na użytkowanie budynku ( w tym straży pożarnej i sanepidu), • wykonanie projektów technicznych branżowych przy założeniu wybudowania budynku energooszczędnego dla uzyskania wskaźnika Ep poniżej 30 kWh/(m2 X rok) przy spełnieniu warunków w zakresie oszczędności energii i izolacyjności cieplnej dla WT 2024 , • wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanych już projektów: architektoniczno-budowlanego, PZT i przyłączy technicznych oraz opracowanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” projektów technicznych konstrukcyjnych i pełnobranżowych instalacji wewnętrznych ( w tym monitoringu wizyjnego obiektu), • wykonanie przyłączy technicznych, • wykonanie na podstawie projektu PZT robót w zakresie zagospodarowania terenu w tym 61 miejsc postojowych (zgodnie z zaznaczonym zakresem robót – zał. 1 do opisu przedmiotu zamówienia),
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Przedmiotem zamówienia w formule zaprojektuj i wybuduj jest wykonanie prac projektowych i robót budowlanych, polegających na wybudowaniu budynku mieszkalnego wielorodzinnego 1D z podziemnym garażem, wraz z instalacjami wewnętrznymi i wyposażeniem stałym oraz uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu. Lokale mieszkalne powinny być wykończone „pod klucz” tzn.: w stanie umożliwiającym zamieszkanie bez konieczności ponoszenia przez najemcę dodatkowych kosztów związanych z wykończeniem lokalu, w szczególności powinny posiadać: a) powłoki malarskie ścian i sufitów, b) okładziny podłogowe we wszystkich pomieszczeniach, c) okładziny ścian w węzłach sanitarnych (płytki gresowe na pełną wysokość), aneksach kuchennych i kuchniach (fartuchy z płytek gres) , d) wewnętrzną stolarkę drzwiową, e) płyty indukcyjne czteropalnikowe, piekarnik elektryczny do zabudowy, zlewozmywak jednokomorowy wraz z ociekaczem z konglomeratu i baterią f) biały montaż łazienki (umywalki, wanny/ prysznice, miski ustępowe „typu geberit” itp.) Na przedmiot zamówienia składa się: • wykonanie na podstawie projektu architektoniczno-budowlanego i PZT oraz pozwolenia na budowę projektu technicznego w branży konstrukcyjnej oraz projektów branżowych instalacji wewnętrznych w zakresie umożliwiającym uzyskanie decyzji organów nadzoru na użytkowanie budynku ( w tym straży pożarnej i sanepidu), • wykonanie projektów technicznych branżowych przy założeniu wybudowania budynku energooszczędnego dla uzyskania wskaźnika Ep poniżej 30 kWh/(m2 X rok) przy spełnieniu warunków w zakresie oszczędności energii i izolacyjności cieplnej dla WT 2024 , • wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanych już projektów: architektoniczno-budowlanego, PZT i przyłączy technicznych oraz opracowanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” projektów technicznych konstrukcyjnych i pełnobranżowych instalacji wewnętrznych ( w tym monitoringu wizyjnego obiektu), • wykonanie przyłączy technicznych, • wykonanie na podstawie projektu PZT robót w zakresie zagospodarowania terenu w tym 61 miejsc postojowych (zgodnie z zaznaczonym zakresem robót – zał. 1 do opisu przedmiotu zamówienia), Zarówno opracowana dokumentacja jak i wykonane roboty budowlane muszą spełniać warunki zgodnie ze standardami określonymi w rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 4 marca 2019 r w sprawie standardów dotyczących przestrzennego kształtowania budynku i jego otoczenia, technologii wykonania i wyposażenia technicznego budynku oraz lokalizacji przedsięwzięć realizowanych z wykorzystaniem finansowego wsparcia z Funduszu Dopłat (Dz.U.poz.457). Ponadto budynek musi być w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych zgodnie z prawem budowlanym. 3. Charakterystyczne parametry określające zakres robót budowlanych Określenie istniejącego stanu zagospodarowania terenu. Przedmiotowy teren rozciąga się wąskim pasem między istniejącą drogą 2.KDL (ul. Hallera) i projektowaną w MZPP drogą 1.KDG.2 w odległości 60-70 m od toru kolejowego. Teren działki objęty opracowaniem niezabudowany i niezadrzewiony. Różnica poziomów terenu w obrębie opracowania ok. 1,3 m. 4. Zaprojektowane zagospodarowanie terenu: a. Zaprojektowano urządzenia budowlane związane z obiektem: - przyłącze wodociągowe, - przyłącze co i ccw., - przyłącze energetyczne, - instalacja oświetlenia zewnętrznego, - kanalizację teletechniczną, - kanalizację do ładowania samochodów elektrycznych - przyłącze kanalizacji sanitarnej, - przyłącze kanalizacji deszczowej, - plac zabaw, - dojazdy z miejscami postojowymi dla samochodów osobowych, - dojazd pożarowy, - chodniki, - osłona śmietnikowa, - szlaban, - zieleń, Obsługę planowanej inwestycji zapewniono z ulicy gen. Józefa Hallera poprzez zaprojektowany i wykonany wg odrębnego postępowania zjazd i dojazd wewnętrzny szerokości 5 m zaprojektowany dla budynków nr 1a i 1b. 5. Zestawienie powierzchni. a. Powierzchnia zabudowy – 1003,00 m2 b. Kubatura brutto - 27 350 m3 c. Powierzchnia całkowita - 7360 m2 d. Powierzchnia użytkowa łącznie - 3625,04 m2 e. Powierzchnia użytkowa mieszkań – 3641,79 m 2 f. Ilość mieszkań - 65 szt g. Wysokość budynku - 25,46 m h. Liczba kondygnacji nadziemnych 8 i. Liczba kondygnacji podziemnych 1