2. Procedure
Procedure
Title: Friskvårdsportal
Description: Upphandlingen avser en webbaserad friskvårdsportal till FOI:s medarbetare för att underlätta nyttjande av, och administrering avseende friskvårdsbidrag. Medarbetare som omfattas är i dagsläget cirka 1 700 stycken.
Internal identifier: FOI-2026-399
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 98330000 Physical well-being services
Additional classification (cpv): 48200000 Networking, Internet and intranet software package, 48219300 Administration software package, 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Utvärdering
Internal identifier: 1864224-0
Additional classification (cpv): 48219300 Administration software package, 72400000 Internet services
Lot: LOT-0002
Title: Krav på varan/tjänsten
Internal identifier: 1864225-1
Additional classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
582104-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster för fysiskt välbefinnande – Friskvårdsportal
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFriskvårdsportal
Intern identifierareFOI-2026-399
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98330000 Tjänster för fysiskt välbefinnande
Ytterligare klassificering (cpv): 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48219300 Programvara för administration, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelUtvärdering
Intern identifierare1864224-0
Ytterligare klassificering (cpv): 48219300 Programvara för administration, 72400000 Internettjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKrav på varan/tjänsten
Intern identifierare1864225-1
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd