582192-2021 - ResultRomania-Oradea: Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziția de produse în cadrul proiectului ”Transfer de cunoștințe în aplicații clinice ale biogenomicii în oncologie și domenii conexe – BIOGENONCO” - Sistem de secvențiere NGS
Reference number: 1
II.1.2.
Main CPV code
38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
II.1.4.
Short description
Achiziția de produse în cadrul proiectului ”Transfer de cunoștințe în aplicații clinice ale biogenomicii în oncologie și domenii conexe – BIOGENONCO” - SISTEM DE SECVENȚIERE NGS
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Procedura de achiziție organizată de SC RESIDENT LABORATORY SRL, are ca obiect atribuirea unui contract de achiziție publică a unui produs: Sistem secvențiere NGS- în cadrul proiectului POC, Titlul proiectului: Transfer de cunoștințe în aplicații clinice ale biogenomicii în oncologie și domenii conexe – BIOGENONCO, Proiect: POC ID_40_318 Contract de finananțare nr.10/01.09.2016. Produsul achiziționat vor contribui la atingerea obiectivului proiectului BIOGENONCO. Obiectivul principal este: dezvoltarea unei metode de diagnostic diferențiat al infecției cu SARS-COV-2, Influența A și Influența B la pacienți oncologici și crearea unui sistem suport experimental pentru un laborator de analize. Efectul pozitiv pe termen lung constă în creșterea calității serviciilor medicale pentru pacienții cu cancer.
Produsul furnizat trebuie să respecte specificațiile tehnice minime menționate în caietul de sarcini.
Transportul echipamentului care fac obiectul contractului de achiziție, costurile asociate acestuie (încărcare, descărcare, și asigurarea echipamentelor împotriva deteriorării intervenite pe parcursul transportului) și punerea în funcțiune a acesora, se vor realiza prin gija și pe cheltuiala furnizorului, cu personal de specialitate/autorizat, cu respectarea legislației, normativelor și standardele specifice, aplicabile, aflate în vigoare. Echipamentul va fi nouă, și va fi livrată la sediul autorității contractante, fiind însoțită de următoarele documente: factura fiscală, certificatul de calitate şi garanţie; declaraţia de conformitate; avizul de expediţie a produsului, ghid de utilizare/ manuale de operare în limba română.
Perioada de garanție a echipamentului, care face obiectul contractului, este de minim 12 de luni, începând cu data recepției acestora, perioada în care furnizorul va asigura, cu titlu gratuit, operațiunile de mentenanță corectivă. Perioada de garanție se va prelungi automat cu durata de nefuncționare, din cauza eventualelor defecțiuni apărute.